eposta yazdır zoom+ zoom-

Kadınlarda ağrılı cinsel ilişkinin sebepleri nelerdir, tedavi yöntemleri...

Kadınlarda ağrılı cinsel ilişkinin sebepleri nelerdir, tedavi yöntemleri...

Cinsel ilişkide ağrı oldukça sık görülen bir sorundur. Her 3 kadının neredeyse 2’si yaşamlarının bir noktasında cinsel ilişkide ağrı yaşar. Kadınlarda ağrılı cinsel ilişkinin nedenleri nelerdir, tedavi yöntemleri nasıl olmalıdır? Op. Dr. Ekin Fatma Fettahoğlu Ünlüer cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 17:36 - Güncelleme: 24-07-2018 02:00

Cinsel ilişkide acı ve ağrı oldukça sık karşılaşılan bir problemdir... Kadınlar cinsel ilişki hayatlarında çeşitli nedenlerden kaynaklı cinsel ilişkide ağrı acı duyabilir. Op. Dr. Ekin Fatma Fettahoğlu Ünlüer cevapla.tv'ye anlattı.

Ağrılı cinsel ilişkilerin çeşitli sebepleri olabilir, çeşitli konumlarda ağrı verebilir örneğin vajinanın girişinde ya da derinde duyulan ağrı değişik problemlere işaret edebilir. Ağrılı cinsel ilişki, partreniyle ilişkiye girmesini engelleyebilir ve veya cinsel ilişkinin kalitesini düşürür. Kızlık zarı tipleri, vajinanın doğuştan dar olması, menopoz ya da genellikle ön sevişmenin atlanması, vajinada iltihap, rahim ağzında yara hatta bazı bağırsak hastalıkları bile ağrılı cinsel ilişkiye sebep olabilir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Kadınlarda ağrılı cinsel ilişkinin sebepleri nelerdir, tedavi yöntemleri... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro