eposta yazdır zoom+ zoom-

"Kaçak yolcu" sonrası sistem değişti! Havaalanında yeni önlemler

"Kaçak yolcu" sonrası sistem değişti! Havaalanında yeni önlemler

Geçtiğimiz günlerde biletsiz bir yolcunun uçağa binmesinin ardından Atatürk Havalimanı'nda yeni güvenlik önlemleri alındı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2018 15:57 - Güncelleme: 11-01-2018 15:57

Atatürk Havalimanı'nda yolcuların biletlerinin kontrol edildiği ve arandığı noktalarda yeni güvenlik önlemleri alınmasına karar verildi.

Özel bir havayolu şirketinin Antalya'ya giden uçağına biletsiz binmeye çalıştığı sırada kabin ekibi tarafından fark edilen, bu olaydan önce de başka bir firmanın Antalya uçağına da kaçak yollarla bindikten sonra tespit edilen R.K'nin karıştığı olayların ardından havalimanında güvenlik önlemleri artırıldı.

HAREKETE GEÇİLDİ: Kız arkadaşını görmek için Antalya'ya gitmek istediği belirlenen R.K.'nin, İç Hatlar Terminali'nde kullanılmadığı dönemde şeritle kapatılan X-Ray cihazının arasından geçerek, biletli yolcuların kontrol edilerek alındığı alana girdiğinin tespit edilmesinin ardından harekete geçildi.

İŞTE ALINAN ÖNLEMLER

Alınan önlemler kapsamında, X-Ray dedektörlü kapılar, kullanılmadığı durumlarda camla geçişe kapatılacak. Havalimanındaki kontrol noktalarının önlerine güvenlik masası kurulacak.

Öte yandan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği, olayda sorumluluğu bulunan çalışanlar hakkında da soruşturma başlattı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN "Kaçak yolcu" sonrası sistem değişti! Havaalanında yeni önlemler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro