eposta yazdır zoom+ zoom-

Kaçacak yer bulamayan PYD ne yapacağını şaşırdı

Kaçacak yer bulamayan PYD ne yapacağını şaşırdı

Güvenlik kaynakları, Afrin'deki PKK'lıların şu an itibariyle silah zoruyla sivil Arapların bölgeyi terketmesine izin vermediklerini bildirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-01-2018 18:01 - Güncelleme: 21-01-2018 00:11

Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/YPG halk canlı kalkan yapıyor. Ancak PKK'lı ve YPG'liler kendi ailelerini ve yakınlarını Halep'e kaçırıyor.

Güvenlik kaynakları, Türkiye'nin Afrin'e müdahalesinin amacının Afrin'de faşizan yöntemlerle yerel halka baskı uygulayan, antidemokratik PKK/YPG yönetimini bertaraf etmek olarak vurguluyor.

Afrin'in özgürleştirmesi sağlanarak Afrin halkının kendi kendini demokratik bir şekilde yönetmesini sağlamak amacıyla demokratik kurumların tekrar kurulmasını sağlaması amaçlanmakta.

Afrin özgürleştirildikten sonra Mümbiç de özgürleştirileceğine dikkat çekilirken Afrin sonrası bu kapsamda Mümbiç'in de özgürleştirilip, demokratik bir yönetim kurulması için gerekli alt yapı çalışmaları yapılacağı ifade edilmekte. 

Afrin harekatı başladı! Türk savaş uçakları terör hedeflerini bombalıyor

 

İşte saldırı anı! Terör hedefleri böyle vurulduİşte saldırı anı! Terör hedefleri böyle vurulduİşte saldırı anı! Terör hedefleri böyle vurulduİşte saldırı anı! Terör hedefleri böyle vurulduHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kaçacak yer bulamayan PYD ne yapacağını şaşırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • türkmenoğlu hacı 20 Ocak 2018 21:56 bende öz türkmenim dedelerimizhalepten 2 3 yüz sene önce ereğlinin köyüne gelip yerleşilmiş benim sülalemin ismide halip yani haleplidir

    CEVAP YAZ 3 17

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro