eposta yazdır zoom+ zoom-

Kabusunuz olmasın çözümü çok basit!

Kabusunuz olmasın çözümü çok basit!

Ağız kokusu kabusu yaşayanlar dikkat! Ünlü Diş Hekimi Zafer Kazak birçok insanın rahatsızlık duyduğu konuya ilişkin neler yapılması gerektiğini anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-12-2016 12:05 - Güncelleme: 22-12-2016 12:05

Ünlü Diş Hekimi Zafer Kazak, kötü ağız kokusu olanların nasıl bakım yapması gerektiğine ilişkin 'de açıklamalarda bulundu.

Ağız kokusu olanlarda öncelikle ağız kokusunun sebebini belirlemek lazım. Diş eti hastalığından kaynaklanan ağız kokusu olabilir. Bu diş etlerindeki iltihabın getirdiği bir kokudur.

İkincisi diş çürüklerinden kaynaklanan koku olabilir. Diş çürüğü olduğu zaman çürüğün kendi kokusu yada çürük sebebiyle iki diş arasında oluşan boşluğa besin artıkları girerek kokuya sebep olabilir.

Bunlar dışında kişinin ağız bakımıyla ilgili problemlerden kaynaklı da ağız kokusu olabilir. Yani biz ilk önce hekime kontrol yaptırarak eğer çürükten yada diş eti kaynaklı bir koku varsa bunu çözümlemeliyiz.

İkincisi, eğer kişinin bakım problemi varsa genellikle oluşan diş taşlarından da kaynaklı olabilir. Bu noktada profesyonel bir diş temizliği yaparak, günde en az iki defa, 3 defa veya her yemekten sonra fırçalama yapmak ve bu fırçalamayı ortamalama 3-4 dakika sürecek şekilde gerçekleştirmek, ayrıca iki dişin arasına diş ipi ya da diş arası fırçalarıyla girerek düzenli bir bakım yapmak gereklidir.

Ayrıca dil üzerinde de temizlik yapmak kokuyu engellemek anlamında faydalı sonuçlar doğurur.’

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kabusunuz olmasın çözümü çok basit! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro