eposta yazdır zoom+ zoom-

Kabızlık çekenler nasıl beslenmeli?

Kabızlık çekenler nasıl beslenmeli?

Günümüzde çok sık karşılaşılan bir durum olan kabızlıkta kişiyi birçok neden tetiklemektedir. Günümüz teknolojisi ve yaşam şartları kişileri hareketsiz bir yaşama sürüklerken posa alımının azaltıldığı bir beslenme düzeni ve stres gibi faktörler konstipasyon oluşumunun başlıca nedenleridir. TABDER Başkanı Ayhan Ercan anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-07-2018 01:00 - Güncelleme: 14-07-2018 01:00

Kabızlık birçok nedeni olabilen bir rahatsızlıktır ve birçok hastalığında belirtileri arasındadır. TABDER Başkanı Ayhan Ercan cevapla.tv izleyecilerine anlattı.

Kabızlık problemi çekenler; bol yeşil lifli süper gıdalar tüketmeliler. Mesela buğday çimi, psyllium husk dediğimiz karnıyarık otu tohumlarının kabuğu çok etkilidir. Bebeklerde dahi güvenle kullanılabilir. Yaptığımız hamur işlerinin içersine bir tatlı kaşığı kullanılırsa ve bol lifli beslenilirse kabızlık probleminin önüne rahatlıkla geçebiliriz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kabızlık çekenler nasıl beslenmeli? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro