Japonya'nın gizli silahı işte bu neler yapıyor neler

Japonya, ABD, Güney Kore müttefikliği ile Kuzey Kore arasında işlerin kızıştığı şu günlerde akıllara Japonya'nın büyük kayıplarla sonuçlanan 2. Dünya savaşı macerası geliyor.

Japonya'nın gizli silahı işte bu neler yapıyor neler

Japonya, ABD, Güney Kore müttefikliği ile Kuzey Kore arasında işlerin kızıştığı şu günlerde akıllara Japonya'nın büyük kayıplarla sonuçlanan 2. Dünya savaşı macerası geliyor. Üstün teknoloji denilince akıllara ilk gelen ülkelerden biri olan Japonya'nın hezimetle sonuçlansa da, 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı bazı silahlar kan donduruyor. İşte 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan 11 gizli silah...Fu-Go Balon Bombaları / Naziler V2 roketlerini İngiliz Kanalı üzerinden ateşlerken, Japonlar da kendi "intikam silahlarını" üretmekteydiler. Askeri tasarımcılar, kıtalar arası füze geliştiremediklerinden dolayı, balon bombaları fikrini kullanmayı tercih ettiler.

Japonya'nın gizli silahı işte bu neler yapıyor neler

Bu fikrin çalışabilmesi için, Birleşik Devletler'e doğru jet rüzgarları üzerinden yaklaşık olarak 8.000 km boyunca ilerleyecek, yangın bombaları ile donatılmış balonlar üretildi. Bu silahların amacı, Kuzeybatı Pasifik bölgelerinin üzerinde patlayarak, büyük çaplı orman yangınları çıkartmak ve böylelikle Birleşmiş Devletler'in sahip olduğu insan gücünü bölmek idi.

Japonya'nın gizli silahı işte bu neler yapıyor neler

ABD hükümeti, bu balonlarla ilgili haberleri, düşmanı cesaretlendirmemek adına gizli tuttu ve ABD halkı ancak savaş bittikten sonra balonlardan haberdar oldular.

Japonya'nın gizli silahı işte bu neler yapıyor neler

Sen Toku Class Mega Sub (denizaltı)

Japonya, bu devasa savaş araçlarından savaş sırasında üç tane üretti ve bu araçlar, geleneksel şekilde enerji üreten en büyük denizaltı rekorunu ellerinde tutmaktalar. Japonya'nın Pasifik Okyanusu egemenliği planını desteklemek amacını taşıyan bu denizaltılar, Panama Kanalı'na saldırmak için üretilmişlerdi.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro