Japonya'daki Kuzey Kore okulları

Japonya ile Kuzey Kore arasında resmi düzeyde ilişkiler henüz kurulmadı. Kuzey Kore 1948'de kurulduğunda iki ülke kağıt üstüne birbirlerini "düşman" olarak görüyorlardı. Son yıllarda Pyongyang'ın Japon Denizi üzerine fırlattığı füzelerle ilişkiler oldukça gergin seyrediyor.Ülkeler arasındaki ilişkiler kötü olsa da Japonya'da yaklaşık 60 Kuzey Kore okulu bulunuyor.

Bu okullarda Kuzey Kore'nin eğitim sistemine benzer bir müfredat izleniyor, sınıflarda da Kuzey Kore liderlerinin fotoğraflarını görmek mümkün. Okulların geçmişi, 1945 öncesi Japonya'nın Kore Yarımadası'nı işgaline dayanıyor. O dönemde yaklaşık 600 bin Kuzey Koreli çalıştırılmak için zorla Japonya'ya götürülmüştü.

Bunlardan bir kısmı Kuzey Kore ile bağlarını kopardı, Japonya vatandaşlığına geçti. Ancak 150 bin kadar Kuzey Kore göçmeni ana vatanlarıyla bağlarını koparmayı reddetti, Kuzey Kore'deki yakınlarına da para yollamayı sürdürdüler.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

  • Güncel 18 Aralık 2017 15:43
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Japonya'daki Kuzey Kore okulları videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro