Jamaika Koalisyonu ne demek Almanya'da seçim yenilenebilir!

JAMAİKA Koalisyonu nedir kimlerden oluşur? Almanya seçim sonuçları sonrası merak edilen Jamaika Koalisyonu ne demek sorusunun yanıtını sizler için derledik. İşte Almanya seçim sonuçları ve Jamaika Koalisyonu nedir sorusunun yanıtı.

Jamaika Koalisyonu ne demek Almanya'da seçim yenilenebilir!

ALMANYA seçim sonuçları sonrası Jamaika Koalisyonu ne demek sorusu gündeme geldi. Almanya'da seçim sonuçları ortaya ilginç bir koalisyon zorunluluğu çıkardı bu koalisyona da Almanlar Jamaika ismini verdi. Peki neden yeni siyasi koalisyon için Jamaika ismi seçildi. Ancak Jamaika Koalisyonu zor bir seçenek. Jamaika Koalisyonu'nun imkansızlığına dikkat çeken uzmanlar 'seçim yenilebilir' yorumunda bulundular. İşte Almanya seçim sonuçlarının detayları ve Jamaika Koalisyonu nedir, ne demek sorularının yanıtları... Almanya'da Başbakan Angela Merkel parlamento seçimlerinden hüsranla karışık bir zafer yaşadı. Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik ile Hristiyan Sosyal Birlik oyların yüzde 32,9'unu aldı. Merkel'in partisi bir önceki seçime göre yüzde 8.6'lık oy kaybı yaşadı. Seçimin bir diğer kaybedeni de Sosyal demokratlar oldu. Sosyal Demokrat Parti SPD yüzde 5.2'lik kayıpla seçmenlerin yüzde 20.5'nin oylarını aldı.

Jamaika Koalisyonu ne demek Almanya'da seçim yenilenebilir!

Almanya'da Başbakan Angela Merkel parlamento seçimlerinden hüsranla karışık bir zafer yaşadı. Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik ile Hristiyan Sosyal Birlik oyların yüzde 32,9'unu aldı. Merkel'in partisi bir önceki seçime göre yüzde 8.6'lık oy kaybı yaşadı.Seçimin bir diğer kaybedeni de Sosyal demokratlar oldu. Sosyal Demokrat Parti SPD yüzde 5.2'lik kayıpla seçmenlerin yüzde 20.5'nin oylarını aldı.

Jamaika Koalisyonu ne demek Almanya'da seçim yenilenebilir!

Almanyadaki seçimin en büyük kazananı ise aşırı sağcı AfD oldu. Seçim sarhoşu AfD lideri Alexander Gauland, "Merkel'i kovalamaya devam edeceğiz" dedi.

Jamaika Koalisyonu ne demek Almanya'da seçim yenilenebilir!

İslam ve göçmen karşıtı aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi AfD ilk kez parlamentoya girdiği seçimde oyların yüzde 12.6'sını aldı. Aşırı sağcı AfD bir önceki seçime göre oy oranını yüzde 7.9 arttırdı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro