eposta yazdır zoom+ zoom-

İzdiham yaşanıyor 1 personele 20 bin kişi

İzdiham yaşanıyor 1 personele 20 bin kişi

2 Ocak'tan itibaren tüm Türkiye'de dağıtımına geçilen çipli kimliklerini almak isteyenler nüfus müdürlüklerinde izdihama yol açtı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-01-2017 13:52 - Güncelleme: 30-01-2017 13:55

Hayatın birçok alanında kolaylık sağlayacak, zamanla kullanım alanı yayılıp geliştirilecek olan yeni kimlikleri almak isteyenler nedeniyle nüfus müdürlükleri doldu taştı.

E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, vatandaşların yeni kimlik heyecanının il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluğa ve izdihama yol açtığını bildirdi.

Kart, yaptığı yazılı açıklamada, 2 Ocak'tan itibaren tüm Türkiye'de dağıtımına geçilen çipli kimliklere başvuru taleplerini karşılamak için nüfus personellerinin özveriyle ve var güçleriyle çalıştığını belirtti.Yeni kimlikleri alma isteği ve heyecanının şu anda nüfus müdürlüklerin de aşırı yoğunluğa sebep olduğunu ifade eden Kart, şunları kaydetti:

"Bu süreç yaşanırken vatandaşımızın yıllardır beklediği, özellikleri itibarıyla ilerleyen yıllarda hastane, tapu, noter ve kamu ve diğer kuruluşlar da işlem yaparken hayatın birçok alanında kolaylık sağlayacak, hizmete ulaşmamızı, güvenliği arttıracak seçim sırasında mükerrer kayıtların önüne geçecek, zamanla kullanım alanı yayılıp geliştirilecek bu yeni kimlikleri alma heyecanı, il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluğa ve izdihama yol açtı.

1 PERSONELE NEREDEYSE 20 BİN VATANDAŞ DÜŞÜYOR

Kart, sendika olarak bir yandan nüfus çalışanlarının sosyal haklarını ararken bir yandan ise vatandaşlara iyi hizmet vermek adına eksikleri dile getirmek istediklerini aktardı.

Türkiye genelinde 11 bin 511 nüfus personeli kadrosunun var olduğunu ve bunun 8 bin 559'unun dolu, 2 bin 952 kişilik kadronun da boş olduğunu bildiren Kart, "Yüzde 25 kadro boşluğu nedeniyle bazı ilçelerde 1 personele neredeyse 20 bin vatandaşımız düşüyor. Bu ise hem hizmet kalite eksikliğine hem de vatandaş memnuniyetsizliğine sebep olmakta. Eksiklere rağmen vatandaşlarımızın bu güzel hizmetin ulaşmasını sağlamak adına elimizden gelenin daha fazlasını yaparak çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan bu yoğunluğu atlatmada kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Kart, "Öncelikle internet üzerinden ekimlikrandevu.nvi.gov.tr ya da 199 numaralı hattan randevu alarak yanlarında 1 adet biyometrik fotoğraf ile nüfus müdürlüklerine gelmeleri hem yoğunluğa kalmadan kimliklerini almalarını hem de bizim daha hızlı ve sağlıklı hizmet vermemizi sağlayacaktır." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İzdiham yaşanıyor 1 personele 20 bin kişi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 30 Ocak 2017 17:10 İYİ DE SAYIN KART, SİZ RANDEVU VERDİNİZ DE BİZ ALMADIK MI? NE 199'DAN NE E. RANDEVUDAN RANDEVU ALMAK MÜMKÜN DEĞİL. BU YOĞUNLUĞU ÖNLEMENİN YOLU ÖNCE TÜM İŞLEMLERİ DURDURMAK VE YENİDEN RANDEVU SİSTEMİNİ GETİRMEK, RANDEVUSUZ İŞLEM YAPILMAYACAĞINI VE SÜRENİN KAÇ YIL OLDUĞUNU DUYURMAKTIR.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro