eposta yazdır zoom+ zoom-

İYİ Partili Ok'tan flaş YSK iddiası

İYİ Partili Ok'tan flaş YSK iddiası

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararına rağmen Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İYİ Parti'nin seçimlere girebilmesini oyladığını ve eşitlik sağlandığı için kararın pazartesiye bırakıldığını iddia etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-04-2018 20:30 - Güncelleme: 24-04-2018 20:30

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararına rağmen YSK'nın İYİ Parti kararını oyladığını ileri sürdü. Yapılan oylamada 5-5 eşitliğin olması nedeniyle karar alınamadığını ifade eden Ok, kararın bu nedenle pazartesiye kaldığını söyledi.

İsmail Ok, YSK’nın yaptığı iki kritik toplantının ayrıntılarını Meclis kürsüsünden açıkladı. YSK'nın Yargıtay'dan seçimlere katılacak siyasi partiler için yazı istediğini buna rağmen İYİ Parti kararının kurulda oylandığını söyledi. Ok açıklamasında şunları ifade etti:

"YSK'nın oylama hakkı yoktur. Seçim Kurulu bir takım oyunlar içine girmiştir. Oylama 5-5'e eşit çıkınca, Pazartesi günü toplanmak üzere o gün üyeler dağıldı. YSK, yüksek tepeden aldığı talimatla Pazar günü öğleden sonra alelacele toplandı.

CHP'li 15 vekil arkadaşımız bu oyunu bozmuştur. Bu bir makam, saltanat işi değil. Türk demokrasinin önünü açmak üzere bir fedakarlıktır. Onlar demokrasi kahramanıdır.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İYİ Partili Ok'tan flaş YSK iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Hakkı Baba 25 Nisan 2018 06:55 YSK, görevini hiç bir vesayet altında kalmadan Anayasal çerçeve içinde tarafsız ve bağımsız olarak yapmak zorundadır. Ancak YSK'nın bazı üyelerinin bu görevlerini kötüye kullandıkları kanaatindeyim.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro