eposta yazdır zoom+ zoom-

İyi Parti'den flaş ittifak ve Meral Akşener açıklaması

İyi Parti'den flaş ittifak ve Meral Akşener açıklaması

İYİ Parti'den Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adaylığı ve ittifak tartışmalarıyla ilgili açıklama geldi. Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-12-2017 14:23 - Güncelleme: 29-12-2017 14:23

Isparta Milletvekili Nuri Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz. Her partinin de aday göstermesi taraftarıyız. Bu konuda milletin söz söylemesini arzu ediyoruz. Her parti bir aday gösterirse ittifak olmaz. Biz de ittifak yaklaşımına karşıyız" dedi.

Okutan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, zor bir yılı geride bıraktığını, sorunların da artarak devam ettiğini söyledi. Türkiye'nin hukuk devleti olma özelliğinden hızla uzaklaştığını kaydeden Okutan, "İçinde bulunduğumuz OHAL şartlarında her geçen gün normal devlet düzeninden uzaklaşıyoruz. Son KHK ile hukuk düzeninin zeminine de dinamit konulmuştur. Son KHK, suç ve cezaların belirliliği

Akşener, "CHP’nin adayı ikinci tura kalırsa destek veririm" demişti
Yazılı ve sözlü basının Ankara temsilcileriyle dün kahvaltıda bir araya gelen Meral Akşener, “Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci turunda CHP ile ittifak yapmam. CHP’nin adayı ikinci tura kalırsa destek veririm” demişti.

ilkesini ortadan kaldırmaktadır. Aklı başında herkes doğabilecek tehlikelere işaret ediyor. Yapılan düzenleme belirginlik ilkesine de aykırıdır. Bir eylemin suç olup olmadığı açık bir şekilde ortaya konulmalı, sokaktaki herkesin anlayacağı bir dilde yazılmalıdır. Herkes, 'hatadan dönmek de bir erdemdir' diyerek son KHK'de düzeltme yapılmasını istiyor" dedi.

ABDULLAH GÜL'E İNAT İDDİASI: Okutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına "inat olsun diye" bu düzeltmeyi yapmaktan imtina ettiğini ileri sürdü. Vahim bir hatada inat uğruna diretmenin, yönetimde keyfiliğin en üst noktası olduğunu savunan Okutan, şöyle konuştu:

Bu durum gösteriyor ki Sayın Erdoğan, ülkenin geleceğini ilgilendiren konularda bile yanlıştan dönmeyecek bir yönetim anlayışına sahiptir. Sırf inat olsun diye devleti ve milleti ateşe atmaktan çekinmeyen birisini devlet başkanı olarak seçmek akla ve mantığa sığar mı? Milletimiz bu gerçeği bile bile kendinisini ateşe atmamalı, yanlışından dönmeyen Sayın Erdoğan'a ilk seçimde faturayı kesmelidir. Devleti yönetenler her zaman hata yapabilir. Hatadan dönmek bir erdemdir. Millet kızsa bile o hatanın üzerinde fazla durmaz. Ancak hatasından dönmeyen bir yöneticiden korkulur."

AKŞENER'İ ADAY GÖSTERECEĞİZ: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "başkanlık seçiminde ikinci tura kalınması halinde CHP'nin adayını destekleyebilecekleri" yönündeki açıklamalarına ilişkin görüşleri sorulan Nuri Okutan, Akşener'in yanı sıra parti sözcüsü ve kendisinin de zaman zaman çeşitli açıklamalarının olduğunu hatırlattı.

Uyum sürecine ilişkin yasaların çıkacağını, burada İYİ Parti'nin önünün ne şekilde kesileceğini bilmediklerini iddia eden Okutan, "Biz 100 bin imza ile her halükarda Sayın Akşener'i Cumhurbaşkanlığına aday göstereceğiz; buna hazırlanıyoruz. Her partinin de aday göstermesi taraftarıyız. Bu konuda milletin söz söylemesini arzu ediyoruz. Her parti bir aday gösterirse ittifak olmaz. Biz de ittifak yaklaşımına karşıyız. Türkiye'de hukukun ayaklar altına alındığı, işlenmediği görülüyor. Bu tezde birleşen herkesin bu gidişe 'dur' demesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu manada bir bloklaşma olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Cumhurbaşkanlığı, hem devletin hem toplumun tüm katmanlarının çatısı altında toplandığı bir makam. Bu manada bloklaşma olmamalı." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İyi Parti'den flaş ittifak ve Meral Akşener açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • Misafgir 01 Ocak 2018 21:32 Hiç kimseye hiç sözüm yok sana yok bana yok hiç kimseye yok

    CEVAP YAZ 0 81

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro