eposta yazdır zoom+ zoom-

İYİ Parti'den 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması

İYİ Parti'den 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması

İYİ Parti cumhurbaşkanı adayını açıkladı. İYİ Parti'den az önce son dakika açıklaması geldi. Buna göre Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adayı olduğu bir kez daha açıklandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-04-2018 18:51 - Güncelleme: 24-04-2018 00:22

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adayı olduğu bir kez daha açıklandı. İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Ülke gündemindeki son siyasal gelişmeler neticesinde milletimizin, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim ittifakı konularında İYİ Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in tavrının ne olacağı konusunda yoğun bir beklentisi olduğu görülmektedir.

Bu nedenle kamuoyuna bir açıklama zorunluluğu doğmuştur. 25 Ekim 2017’de kurmuş olduğumuz İYİ Parti, halkımızın büyük teveccühü ile karşılanmıştır. Uzun süredir idari ve yargı tuzaklarıyla mücadele etmiş olan bu siyasal hareket, seçime doğru tekrar büyük bir hileyle karşılaşmış ve seçim dışı bırakılmak istenmiştir.

CHP'YE TEŞEKKÜR

Bu engeli aşma çabamızda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gösterdiği demokratik tavra teşekkür ederiz. Elbette, YSK’nın Türkiye’yi belirsizlik ortamına sürüklemesini istemezdik. Siyasi iktidarın da milletin iradesi yönünde bir tavır sergilemesini beklerdik.

Bugün medyada ve çeşitli kesimlerde, İYİ Parti’nin de içerisinde olduğu senaryolar yer almaktadır. Biz bu konudaki duruşumuzu 1 Nisan 2018 tarihinde net ve hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın açıklamıştık.

AKŞENER HER DURUMDA ADAY

Bunu tekrarlıyoruz; Sayın Meral Akşener her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Milletimiz bizden bunu açık ve net olarak beklemektedir. Bu yol nereye kadar giderse, oraya kadar gitmekte kararlıyız."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İYİ Parti'den 'cumhurbaşkanı adayı' açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • hakkı 24 Nisan 2018 09:21 nerede ne kadar amerikadaki papaza tapan maklubeci varsa hepsi akşenere destek mesajı yayınlıyorlar. aman vatan hainlerine iyi kulak verelim ve ona göre adresimizi doğru belirleyelm. BİLGE LİDERİN peşinden ayrılmayalım...

    CEVAP YAZ 3 4
  • Misafir 24 Nisan 2018 09:44 hadi oradan. dün kol kola gezerken iyiydi.

    0 2
  • Misafir 25 Nisan 2018 05:48 kola da iciyolardı ,,,,,,

    0 0
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro