eposta yazdır zoom+ zoom-

İstiklal Marşı'nı eleştiren Kadir Mısıroğlu'na Erdoğan'dan tepki!

İstiklal Marşı'nı eleştiren Kadir Mısıroğlu'na Erdoğan'dan tepki!

AK Parti’nin son MYK toplantısında, Kadir Mısıroğlu'nun İstiklal Marşı'yla ilgili akılalmaz sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan, İstiklal Marşı'nın "Korkma" ifadesiyle başlamasını eleştiren Mısıroğlu'na 'Korkma Allah bizimle beraberdir' ayetinin altını çizerek yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-03-2018 11:51 - Güncelleme: 08-03-2018 13:04

Mustafa Kemal Atatürk ve laiklik karşıtı sözleriyle bilinen gazeteci-yazar-TV yorumcusu Kadir Mısıroğlu'nu hastanede ziyaret etmiş olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bu kez farklı bir tavır geldi. Kadir Mısıroğlu, daha önceki konuşmasında Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'na "Korkma" ifadesiyle başlamasını eleştirmesiyle ilgili sözlerine Erdoğan tepki gösterdi.

MISIROĞLU NE DEMİŞTİ ?
Mısıroğlu. "Bir Allah'ın ferdi bu marş neden korkma diye başlar, ne var ortalıkta korkacak? Durup dururken bir adama korkma, korkma, korkma bu devlet yıkılmaz... Bunu diyen herkes bu yıkılmadan korkuyor demektir" demişti.

ERDOĞAN: KORKMA ALLAH BİZİMLE BERABERDİR
Mısıroğlu'nun bu sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan isim vermeden Mısıroğlu'nu eleştirdi, "Peygamber efendimizin Hicret sırasında kaldığı mağarada biliyorsunuz Hz. Ebubekir'i teskin etmek için ve yüce kitabımızda da zikredilen 'Korkma Allah bizimle beraberdir' ayeti var ya, işte bu lafzın 'Korkma' kısmının İstiklal Marşımızın başına yerleştirilmiş olmasının sebebi de budur. Yani birileri burada farklı yerlere çekip, beşer planındaki korkmak korkmamak gibi olmasın" dedi.

İşte Erdoğan'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretinin fotoğrafıİşte Erdoğan'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretinin fotoğrafıİşte Erdoğan'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretinin fotoğrafıİşte Erdoğan'ın Kadir Mısıroğlu ziyaretinin fotoğrafıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İstiklal Marşı'nı eleştiren Kadir Mısıroğlu'na Erdoğan'dan tepki! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR58 YORUM
  • ADLOZL 19 Kasım 2018 12:03 Allah akıl fikir versin hem bunlara hem bunların lehine buraya yazanlara 🙏🏼 Müslümanlık bunlara kaldıysa vay halimize !

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro