eposta yazdır zoom+ zoom-

İstifa eden başkana AK Parti'den cevap

İstifa eden başkana AK Parti'den cevap

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Balıkesir Belediye Başkanı’nın Ahmet Edip Uğur'un istifa konuşmasındaki baskı ve tehdit iddialarıyla ilgili soruya cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-10-2017 17:19 - Güncelleme: 31-10-2017 17:19

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, görevinden ve partiden istifa eden eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un açıklamarıyla ilgili konuştu. Uğur'un 'Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir' sözlerine cevap veren Ünal, "Cumhurbaşkanımız demokratik hakkı olan istifaya çağırma hakkını kullandı. Biz hiçbir belediye başkanımızla ilgili en ufak bir tehdit ya da onlara dönük herhangi bir şantaj dili kullanmadık." açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezi'nde basın açıklaması yaptı.

Siyasi riskin olduğu yerde keyfilik olmaz. AK Parti kendi değişiminin siyasi riskini alarak, Cumhurbaşkanımızın genel başkan olması ile birlikte kendisini 2019'a hazırlıyor. Bu süreçte Cumhurbaşkanımız demokratik hakkı olan istifaya çağırma hakkını kullandı. Genel başkanın kendi belediye başkanına istifa çağrısında bulunması demokratik meşruiyete uygundur. Bu çağrıya uyarak İstanbul, Ankara, Bursa, Düzce, Niğde belediye başkanlarımız istifa ettiler. Kendileri bizim yol arkadaşımızdır. Gelen de giden de aynı değerdedir. Bunları da paylaştık. Bu süreç zarfında biz AK Parti siyaseti olarak her bir arkadaşımızı bir nefer ve makam ve mevkii sahibi değil, sorumluluk ve görev sahibi olarak görürüz. 

"EN UFAK BİR TEHDİT, ŞANTAJ DİLİ KULLANMADIK"

Sayın Edip Uğur, AK Parti'den de ayrılmayı tercih etti. Görüşme Erol Kaya'nın koordinasyonunda devam etti. Biz hiçbir belediye başkanımızla ilgili en ufak bir tehdit ya da onlara dönük herhangi bir şantaj dili kullanmadık. Durumdan vazife çıkarmak isteyen bazı haddini bilmezlerin Edip Uğur'a dönük hadsizliği varsa, sayın Uğur'un hukuki yollara başvurması gerekir. 

Yerel yönetimlerle ilgili değerlendirmelerimiz şu an itibarıyla tamamlandı ama bundan sonra olmayacağı anlamına gelmiyor bu. Parti olarak kongrelerimize odaklandık. 

Ahmet Edip Uğur istifa açıklaması olay! Ağlayarak bombaladı

Ahmet Edip Uğur ve eşi kimdir? Ahmet Edip kaç yaşında nereli?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İstifa eden başkana AK Parti'den cevap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • stouyşrç ft 31 Ekim 2017 23:32 Demokraside istifanı ver diye teklif bile olmaz. Parti kapısında yatan cahil yalakalar bunu yanlış anlamakta ve mobbing unsuru olmaktadır. Resmi dairelerde bunlardan çoook var.. göremiyorsanız tebdili kıyafet bi zahmet

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Ahmet Edip Uğur
AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

3 yıldır Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Edip Uğur kimdir aslen nereli? Ahmet Edip Uğur özel hayatı ve biyografisi haberimizde. Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro