eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte yeni ekonomi yönetiminin şifreleri

İşte yeni ekonomi yönetiminin şifreleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı yeni kabinede en büyük sürpriz Berat Albayrak oldu. Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanı olurken, ekonomi yönetiminin çatısını ise üç bakanlık oluşturacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-07-2018 01:21 - Güncelleme: 10-07-2018 01:21

Yeni hükümet sisteminin ekonomi yönetimi de belli oldu. Erdoğan'ın yeni hükümetinde ekonomi yönetimi Hazine ve Maliye, Sanayi ve Teknoloji ve Ticaret olmak üzere üç bakanlıktan oluşuyor. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yönetim şekli de belirlenmeye başladı. Buna göre ekonominin çatısını oluşturacak üç bakanlığa ilave olarak cumhurbaşkanlığına bağlı 4 ekonomi ofisi kurulacak. Bu birimler, insan kaynağının etkin ve verimli kullanımı, dijital dönüşüm ve hizmet kalitesinin artırılması ile Türkiye'nin yatırım alanında cazibe merkezi haline getirilmesi ve yeni finansal enstrümanların geliştirilmesinde rol alacak.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinin Hazine ve Maliye Bakanı, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak oldu.

9 KURUL OLUŞTURULACAK

Öte yandan sistemde 9 kurul olacak. Bu kurullar politika önerileri yapacak, bilimden sağlık ve gıda politikalarına kadar stratejik ve uzun vadeli vizyonlar geliştirecek.Kurullar arasında ekonomiye ilişkin, Ekonomi Politikaları Kurulu ile Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu yer alacak.

Öte yandan oluşturulacak Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile bütçe planlaması ve yönetimi daha verimli hale getirilecek, bütçe performansı yakından izlenecek.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İşte yeni ekonomi yönetiminin şifreleri haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • fikret boduroğlu 10 Temmuz 2018 11:50 ülkeyi deneme tahtası yaptılar.bakanların bir önemi yok.erdoğan ne derse o.başarısızlık halınde hesap sorulması gereken de Erdoğan.başarırsa takdir edilir,başaramazsa kuyruğuna teneke bağlanır.işi zor ,önümüzdeki günler sıkıntılı.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro