İşte referandumda rekor kıran bakan!

Dün Türkiye refranduma gitti. Referandumdan çıkan sonuçlara göre 65.hükümet üyelerinin seçim bölgeleri itibariyle bakıldığında referandumun kazananı Maliye Bakanı Naci Ağbal oldu.

İşte referandumda rekor kıran bakan!

Sonuçlara, 65.hükümet üyelerinin seçim bölgeleri itibariyle bakıldığında referandumun kazananı Maliye Bakanı Naci Ağbal oldu. Ağbal’ın milletvekili olduğu Bayburt, yüzde 81.7 ile Türkiye’nin en çok ‘evet’ oyu veren ili oldu. Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AB Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Enerji Bakanı Berat Albayrak ile Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın seçim bölgelerinde hayırlar önde çıktı.

İşte referandumda rekor kıran bakan!

Kabinenin en büyük sürprizlerinden birini Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın memleketi Kars yaptı. Evet oyları AK Parti-MHP blokunun da üzerine çıktı. İşte kabine üyelerinin seçim bölgelerinde referandum sonuçları:

İşte referandumda rekor kıran bakan!

BAŞBAKAN YILDIRIM

Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişin oylandığı 16 Nisan referandumunda hayır oylarının en fazla çıktı illerin başında Başbakan Binali Yıldırım’ın seçim bölgesi olan İzmir geldi. İzmir’de yüzde 68.8’lik hayıra karşın, yüzde 31.2 evet oyu kullanıldı. 1 Kasım seçimlerinde ise AK Parti’nin oyu yüzde 31; MHP’nin oyu yüzde 11.35 idi.

İşte referandumda rekor kıran bakan!

BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un memleketi Ordu’da yüzde 61.9 evete karşın, hayırlar yüzde 38.1’de kaldı.1 Kasım seçimlerinde Ak Parti yüzde 63.3; MHP ise yüzde 9.4 oy almıştı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro