İşte İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan karı-koca IŞİD teröristleri!

İstanbul Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan bombalı aracın IŞİD üyesi olduğu belirtilen şüphelilerin fotoğrafları ortaya çıktı. IŞİD teröristleri Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kana bulamaya hazırlanırken yakalanmıştı.

İşte İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan karı-koca IŞİD teröristleri!

İstanbul Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan bombalı aracın IŞİD üyesi olduğu belirtilen 3 şüphelisinin fotoğrafları ortaya çıktı. İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kana bulamaya hazırlanırken gözaltına alınan ikisi kadın 4 şüphelinin sorgusu sürüyor. Gözaltındaki şüphelilerden ikisinin karı koca oldukları ortaya çıktı.

İşte İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan karı-koca IŞİD teröristleri!

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kana bulamaya hızırlan IŞİD teröristlerine yönelik operasyonların fitilini IŞİD üyelerinin Arnavutköy ve Esenyurt'taki evlerde bomba yapmaya çalışırken, iki adreste de yangın çıkarıp kaçmaları ateşlemişti. Yangına giden itfaiye ekipleri ve polis, evde bomba yapımında kullanılan malzemeler bulunca operasyonun düğmesine basıldı. O iki evi kullanan IŞİD üyelerinin izini süren polis, o evde oturan şahıslara ait 1 adet araç ve motosikletin izine Bayrampaşa'da bir alış veriş merkezinin açık otoparkında ulaştı. (Şüheli Mücahit Ş.)

İşte İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan karı-koca IŞİD teröristleri!

O iki evi kullanan IŞİD üyelerinin izini süren polis, o evde oturan şahıslara ait 1 adet araç ve motosikletin izine Bayrampaşa'da bir alış veriş merkezinin açık otoparkında ulaştı. IŞİD'in iki hücresi çökertilip, 4 kişi gözaltına alınırken, araç ve motosikletten uzaktan kumanda düzeneği olan el yapımı patlayıcılar, sırt çantalı, el yapımı patlayıcı bulunan canlı bomba yelekleri, 2 adet ateşli silah ve bu silaha ait çok sayıda dolu fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan IŞİD üyelerinden Can Y. ile Hatice Y.'nin evli oldukları belirlendi. IŞİD üyelerinin Türk asıllı Avusturya vatandaşı olduğu öne sürülürken, çiftin 5 yıldır Arnavuktöy'de yaşadıkları belirlendi. (Şüpheli Can Y.)

İşte İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan karı-koca IŞİD teröristleri!

EVLERİ DELİLLERİ YOK ETMEK İÇİN YAKMIŞLAR!
Şüphelilerin bombalı aracı hazırladıktan sonra gelen talimat üzerine, kaldıkları evi terk ettikleri ve evlerde düzenekler kurarak, yangın ve sonrasında meydana gelecek patlamayla evdeki delilleri ortadan kaldırmaya çalıştıkları tespit edildi. Şüphelilerin iki evde kurdukları bomba düzeneklerinin patlatılması sırasında şiddeti artırmak için evdeki boşlukları silikonla kapattığı ve odaların köşelerine pudra şekeri döktüğü belirlendi. (Şüpheli Sezgen P.)İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro