eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte ilk başörtülü başkan adayı!

İşte ilk başörtülü başkan adayı!

Başbakan'ın başörtüsü özgürlüğünü açıklamasının ardından yerel seçimler için ilk adımını attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-10-2013 08:23 - Güncelleme: 27-10-2015 13:42

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimler öncesi ilk başörtülü belediye başkan adayını açıladı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimler öncesi ilk başörtülü belediye başkan adayını partilerinin açıkladığını belirterek, BBP Adapazarı Belediye Başkan adayı Melahat Üzgün Çakır’a destek olunmasını istedi.

Alperen Ocakları Sakarya İl Başkanı Erdem Ercan’ın nikah törenine katılmak için Sakarya’ya gelen Destici, düzenlediği basın toplantısında yaklaşan yerel seçimleri önemsediklerini söyledi.

Destici, partisinin adaylık başvurularının 7 Ekim’de başlayacağını vurgulayarak, melahat-uzgun-cakir.jpg"Sakarya’da istisnai bir durumu gerçekleştireceğiz. Genel başkan kontenjanını kullanacağız. Bir kadın adayımızı Adapazarı belediye başkan adayı olarak açıklayacağız. Bu hanımefendi, Adapazarı’nda İkizce Müslüm Mahallemiz’in muhtarı... Melahat Üzgün Çakır hanımefendiyi partimizin Adapazarı belediye başkan adayı olarak açıklıyorum, başörtülü ilk kadın adayını da BBP açıklamış oluyor. Hayırlı Uğurlu olsun. Adapazarı, bu kardeşimize sahip çıkacaktır. Adayımızı Adapazarı’na emanet ediyorum" dedi.Çakır da Destici’nin Adapazarı belediye başkan adaylığı görevini kendisine layık görmesinden duyduğu memnuniyeti ile getirerek, “Hani yürü yürü bir sloganımız var ya. Allah’ın izniyle biz yürüyoruz. Gözünüzde üzerimizde. Adapazarı’nda Allah’ın izniyle bunu da başaracağız” dedi.

’’BU ÜLKEDE HALA DARBE TEHLİKESİ Mİ VAR?’’

Çıkarılan paket hakkında görüşlerini bildiren Destici, kamuda başörtüsünü serbest bırakılmasını alkışladıklarını belirterek, “Sadece eksik bulduğumuz bir nokta var. Neden yargı mensupları emniyet mensupları, neden Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları bunun dışında tutuldu. Hükümet şu mesajı mı vermeye çalışıyor bu ülkede hala bir darbe tehlikesi mi var. Hala bu ülkede bir vesayet rejimi mi var. Bunu mu söylemek istiyorsunuz. Böyle bir şey varsa bunun millete açık açık söylenmesi ve izah edilmesi lazım. Biz böyle bir şeyi kabul etmiyoruz ve bu serbestliğin her alana yayılmasını istiyoruz. Zaten hukuken bir engel yoktu. Şimdi kısıtlayarak bir engel getirilmiş oldu diye düşünüyoruz. Bizim istediğimiz şu: Bu ülkede yaşayan bütün insanlar için olumlu adımlar atılmasını istiyoruz. Belli çevreler ve kesimlerin talepleri için değil özellikle silah dayatarak bir şeyleri kabul ettirdik havasına asla müsaade edilmemesini istiyoruz. Bunlar tabi sadece açıklanmadı bunar daha meclisten geçecek kanunlaşacak. İnşallah bizim söylediğimiz bu eksiklikler giderilerek milletin birliği beraberliğini sağlayacak, devletin varlığını devam ettirecek bir şekilde düzenlemeler yapılır inancındayız. Biz sürekli uyarmaya ve hatırlatmaya devam edeceğiz” dedi.

’’KISA DÖNEM ASKERLİK 6 AY OLMAMALI’’

Destici askerlik süresinin 12 aya indirilmesiyle ilgili olarak da şunları belirtti:“Uzun dönem askerlik için 12 ayı biz doğru buluyor ve destekliyoruz. Kısa dönem askerliğin 6 ayda tutulmasını desteklemiyor ve doğru bulmuyoruz. Bizim bununla ilgili teklifimiz 2 aydır. Öğretmenlerin 2 ay temel eğitimden sonra öğretmenlik yaptırılarak askerlikleri tamamlattırılıyorsa kısa dönem askerlikte de 2 aydan sonra her meslek grubu kendi bölümünde tamamlayabilir. Kısa dönem askerliği 6 ayda tutmak bir yüktür. Ben askerliğini kısa dönem yapmış biri olarak bunu söylüyorum. Gerçekte de 6 ay kısa dönem askerlikte de bir şey yapıldığı yoktur.”

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro