eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte FETÖ'nün yeni oyunu!

İşte FETÖ'nün yeni oyunu!

Şifreli haberleşme programı Bylock'un çökertilmesinin ardından haberleşmek için yeni arayışlar içine giren FETÖ'nün oyun gibi görünen haberleşme programını kullandığı belirlendi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-04-2018 09:45 - Güncelleme: 13-04-2018 09:45

FETÖ üyelerinin, "2048 fun and relaxing puzzle game" oyunu görünümlü yeni bir kripto grafik haberleşme programı kullandığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, bazı örgüt mensuplarının, cep telefonlarına indirilebilen ''2048 Fun and Relaxing Puzzle Game'' oyunu görünümlü yeni bir kriptografik haberleşme programını kullandığı tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasında yer alan ve örgüte mensup bazı askerlerden sorumlu Engin kod adlı E.K'den ele geçirilen örgütsel doküman ve dijital delillerde önemli bir bulguya rastlanıldı.

YENİ BİR KRİPTO HABERLEŞME PROGRAMI

Dijital delillerin incelemesi sonucunda, aralarında ByLock gibi birçok şifreli haberleşme programı kullanan örgüt mensuplarının, yeni bir kriptografik haberleşme programı daha kullandığı belirlendi. 

OYUN GİBİ GÖRÜNÜYOR

Savcılık, bazı örgüt mensuplarınca Andorid ve İOS işletim sistemlerinin kurulu bulunduğu cep telefonlarına ''2048 Fun and Relaxing Puzzle Game'' oyunu görünümlü yeni kriptografik haberleşme programını indirilerek kullanıldığını tespit etti.

Bu arada, E.K'nin yakalanana kadar bir devlet okulunda öğretmenlik yaptığı, ayrıca ByLock kullanıcısı olduğu öğrenildi. 

Savcılığın konuyla ilgili soruşturması sürüyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İşte FETÖ'nün yeni oyunu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • MİSAFİR 13 Nisan 2018 11:41 VALLA GARDAŞ BU REİSTİR ,BY LOK MYLOK DİNLEMEZ İNDİRİR PAÇANIZI AŞŞAĞIYA KAÇACAK DELİK ARARSINIZ ,YANLIŞTAN DÖNÜN ÜMMEDİ MUHAMMEDE İHANET EDEN HİÇ BİR KULUN YÜZÜ GÜLMEMİŞTİR DÜNYADA GÜLÜYOR GÖRÜNSEDE EBEDİ HAYATI KABETMİŞ CEHENNEM KÜTÜĞÜ OLMUŞTUR

    CEVAP YAZ 1 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro