eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte Esad'ın yerine geçecek isim!

İşte Esad'ın yerine geçecek isim!

SURİYE 'nin İdlip kentinde düzenlenen kimyasal saldırıdan sonra ABD Dışişleri Bakanı Beşar Esad yönetiminin sonunun geldiğini söylemişti. Peki Esad'ın yerine gelecek isim kim? İşte Esad'ın yerine gelmesi planlanan isim...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-04-2017 09:46 - Güncelleme: 14-04-2017 09:46

Suriyeli kaynaklar, Esad rejiminin İdlib'e kimyasal saldırı düzenlemesinden sonra ABD Başkanı Donald Trump'ın hızlı bir refleks gösterip anında Şayrat Hava Üssü'nü vurmasını, verilmiş önemli bir kararın işareti olarak görüyor.

Trump'ın gelişiyle birlikte ABD'nin, Esad'ı devirip yeni bir yönetimin temelini atmak istediği söyleniyor.

ESAD'IN YERİNE MENAF TLAS

Trump yönetimi bunu sağlamak için Suriye'de Rusya'yı kızdıracak hamleler yapmaya devam edebilir. Sahadan gelen bilgilere göre ABD kısa süre içinde Suriye'de 1-2 kritik noktayı daha vuracak. Rus askerlerinin bu nedenle bazı kritik noktaları boşaltmaya başladığı iddia ediliyor. Esad'ın devrilmesi durumunda yerine geçecek olan kişinin de neredeyse belli olduğu ifade ediliyor. O ismin Suriye olaylarının başlamasıyla birlikte Fransa'ya sığınan eski Tuğgeneral Menaf Tlas olduğu kaydediliyor.

BU ÖNEMLİ BİR KRİTER

Batı dünyasının Esad'ın yerine bu ismi hazırladığını ifade eden kaynaklar, Suriye'nin, 100 yıl önce Fransa'nın sömürgesi olduğunu, Fransa'nın istediği bir ismin Batı dünyası tarafından da destekleneceğini vurguluyor. Şu an bu konu somut olarak dünya kamuoyunda dillendirilmezken, Esad'ın devrilmesi ve Tlas'ın isminin öne çıkması durumunda ise esas belirleyicinin Türkiye olacağına dikkat çekiliyor. Ankara'nın tavrının geçiş döneminde Suriye'yi kimin yöneteceğinin belirlenmesinde önemli kriter olacağı ifade ediliyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İşte Esad'ın yerine geçecek isim! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 14 Nisan 2017 10:26 o sayın general, türkiye ye gelseydi kahraman ve suriye nin kurtarıcı ilan edilirdi.sayın generalin,suriye de akan kanların dinmesi ve barışın sağlanmasında yararı olacaksa;sayın esad ın yerine geçmesinde hiçbir beis yoktur.saygılar.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro