eposta yazdır zoom+ zoom-

İşte 'casusluk' suçlamasının nedeni! İsrail'e ne sattı?..

İşte 'casusluk' suçlamasının nedeni! İsrail'e ne sattı?..

ADNAN Oktar'a yöneltilen 31 suçlamadan birisi de "siyasi ve askeri casusluk" yapmak... Bu suçlamanın nedeninin, Oktar'ın İsrail'e devlet sırlarını aktardığı iddiası olduğu öğrenildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2018 13:04 - Güncelleme: 12-07-2018 14:58

ADNAN Hoca olarak bilinen Adnan Oktar'ın bir İsrail milletvekiline, Türkiye ile ilgili devlet sırlarını aktardığı iddia edildi. Oktar'a yöneltilen 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasının nedeninin de İsrailli milletvekili Yehuda Glick'le yaptığı görüşmelerde devlet sırlarını aktarması olduğu öne sürüldü.

Sözcü gazetesinin haberine göre, casusluk suçlamasının kaynağı Adnan Oktar ile İsrailli Milletvekili Glick arasında bir otelde yapılan görüşmeler. İşte Sözcü'nün konuyla ilgili haberi...

POLİS İZLERKEN BİLGİ AKTARDI... Oktar'ı izleyen polis, onun İsrailli milletvekili Yehuda Glick ile görüştüğünü tespit etti. İsrailli misafirini İstanbul'daki bir otelde ağırlayan Oktar'ın ona bazı bilgiler aktardığı ortaya çıktı.

O DA MOSSAD'A GÖTÜRDÜ... Yine iddiaya göre Oktar ve adamlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri İsrail'e aktardığı araştırılıyor. Polis, bu milletvekilinin de bu bilgileri İsrail'in gizli haber alma teşkilatı MOSSAD'a aktardığını belirledi."

Likud Partisi milletvekili aşırı sağcı Yehuda Glick, Kuds konusundaki tutumu ve açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezalandırılması talebinde bulunmuştu. Glick, Adnan Oktar'ın televizyon programına Oktar Babuna ile birlikte katılmıştı.

KAÇAN KEDİCİK NE DEMİŞTİ?.. Adnan Oktar'dan kaçan eski kedicik Ceylan Özgül, kaçma nedenlerinden birisinin devlet aleyhine faaliyetler olduğunu söylemişti. Özgül, "Ben özellikle devlete saldıran, Türk  devletinin bilgisi olmadan yurtdışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İşte 'casusluk' suçlamasının nedeni! İsrail'e ne sattı?.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • Saşkın Ördek 12 Temmuz 2018 19:24 İyi de devlet adamı olmayan birinin yabancı ülkeye devlet sırlarını satması için bu sırları ona servis eden bir devlet görevlisi gerekmez mi? O kim???

    CEVAP YAZ 0 6
KİMDİR ?
Adnan Oktar
ADNAN OKTAR KİMDİR?

Kedicikleri ile bilinen Adnan Oktay kimdir aslen nerelidir? 1956 yılında Ankara'da doğdu ve lise eğitiminin sonuna kadar orada yaşadı. İslam ahlakına olan bağlılığı lise yılları boyunca çok güçlendi. Bu dönemde büyük

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro