eposta yazdır zoom+ zoom-

İstanbul'daki DİSK eylemine müdahale

İstanbul'daki DİSK eylemine müdahale

DİSK Genel Merkez binasında eylem yapan işçilere destek için konser vermek isteyen 2 Grup Yorum üyesi gözaltına alındı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-12-2015 23:03 - Güncelleme: 13-12-2015 23:03

Genel İş Sendikası'ndaki işinden çıkarılan ve yaklaşık 5 aydır DİSK Genel Merkezi binasında eylem yapan Oya Baydak'a destek için bina önünde konser vermek isteyen 2 Grup Yorum üyesinin de arasında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Şişli'deki DİSK Genel Merkezi'nde eylem yapan Baydak'a destek için Grup Yorum üyeleri ve beraberindeki bazı kişiler, sendika binası önünde konser vermek istedi.

Etkinlik nedeniyle yolun kapatılması ve izinsiz afiş asılması üzerine, polis ekipleri konserin bitirilmesini isteyerek gruptakilere dağılma uyarısında bulundu.

Uyarıları dikkate almayan gruptakilerin direnmesi nedeniyle müdahale eden polis, aralarında 2 Grup Yorum üyesinin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

Müdahalenin ardından yol açılırken, gözaltına alınan 5 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İstanbul'daki DİSK eylemine müdahale haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro