eposta yazdır zoom+ zoom-

İstanbul hava durumu meteoroloji açıkladı

İstanbul hava durumu meteoroloji açıkladı

İSTANBUL için meteorolojinin yaptığı son hava durumu tahmininde yağmur var. İstanbul 'da haftasonu hava durumu aşırı sıcakların gidişini haber veriyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-08-2015 10:28 - Güncelleme: 21-10-2015 10:20

İSTANBUL aşırı sıcaklara bu hafta sonu veda ediyor son hava durumu tahminine göre cumartesi günü yağmur var. Haftasonu İstanbul 'da aşırı sıcaklar mevsim normallerine inecek. Meteorolojinin tahminlerine göre yağmurla birlikte ağustos sıcağı düşecek.

Son hava durumu tahminlerine göre cumartesi gününe kadar hiç yağış beklenmiyor. Rüzgarın esintisi dahi olmayacak. Ancak cumartesi gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine, hatta altına düşecek. Haftasonu ise Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

SON HAVA DURUMU RAPORU
Meteoloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminleri Müdürü Ahmet Uçar son hava durumu raporunu şöyle verdi:

Türkiye Batı'da Afrika, Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere Doğu'da ise Arap Yarımadası'ndan gelen sıcak havanın etkisi altında. Bu nedenle önümüzdeki 4 gün boyunca hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Ve bu sıcaklıklar cumartesi gününe kadar yükselmeye devam edecek. İstanbul'da sıcaklıklar 33 derece civarında olacak. Bu nemle birleşince hissedilen sıcaklık daha da yükselecek.

CUMARTESİ SICAKLAR GİDİYOR VE...
Cumartesiden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine ve hatta altına düşecek. 35 derece olan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek. Bu serinlemenin ardından yeniden ülkemizde sıcak hava dalgası şu andaki tahminlere göre görünmüyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU
Meteoroloji 1. Bölge Müdürü Ergun Güler ise İstanbul için son hava durumu tahminini verdi ve sıcağın 3 derece fazla hissedileceğini söyledi. Güler İstanbul hava durumunu şöyle aktardı:

Marmara Bölgesi ve İstanbul'da sıcaklıklar ağustos ayı ortamasının 2 ile 5 derece üzerinde seyrediyor. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar böyle devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığı cuma gününe dek 31-32 derece görünüyor. Bu sıcaklıklar nemle birleşince 2-3 derece fazla hissedeceğiz.

Hafta sonundan itibaren sıcaklık mevsim normallerine dönüyor. Cumartesiden itibaren İstanbul'da sıcaklar azalacak. Poyraz esecek. Parçalı çok bulutlu bir hava var. Aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilecek. Ve sıcaklıklar 29 dereceye kadar düşecek.
istanbul-hava-durumu.20150819102356.jpg


PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İstanbul hava durumu meteoroloji açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro