eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrailli general ''Kürdistan'' hayalini böyle anlattı

İsrailli general ''Kürdistan'' hayalini böyle anlattı

İsrailli general ve eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı Golan, PKK'nın, Irak, Suriye, Türkiye ve İran'ı kapsayan 'Büyük Kürdistan'ı desteklediğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2017 22:02 - Güncelleme: 13-09-2017 00:02

İsrail'in eski Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve halen faal komutanlarından olan Yair Golan, dün Washington'daki bir düşünce kuruluşunun panelinde konuşma yaptı.

Golan konuşmasında PKK için, "Benim kişisel bakış açıma göre, PKK bir terör örgütü değil. Belki (bu sözler) manşetlere çıkacak ama; ben böyle görüyorum," dedi.

TÜRKİYE TOPRAKLARINDA "BÜYÜK KÜRDİSTAN"

“İran, Irak, Suriye ve Türkiye Kürtlerini -eğer ki bir araya getirirseniz- nasıl bir araya getireceğinizi ve sınırları ben tam olarak belirleyemem,”diyen Golan "Fakat İran'a ve bölgede yaygın olan istikrarsızlığa bakarsanız, bağımsız ve birleşik Kürt oluşumunun, bu bataklık için çok da kötü bir fikir olmadığını görürsünüz" ifadelerini kullandı.

Golan, 'Büyük Kürdistan'ı kurmanın bölgede istikrara katkı sağlayacağını savundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İsrailli general ''Kürdistan'' hayalini böyle anlattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR43 YORUM
  • ASSİVAS 13 Eylül 2017 11:57 İÇİMİZDEKİ GERİ ZEKALI MALLAR DA ABD BİZE DEVLET VERECEK DİYE SEVİNİYOR FİLİSTİN İ GÖRMÜYOR BU HAİNLER. SONUNUZ ONLARDAN DAHA KÖTÜ OLUR KANIBOZUK KANSİZ BÖLÜCÜLER SİZİ. MÜSLÜMAN KÜRTLERDE GÖZÜNÜ AÇSIN. YA MÜSLÜMAN TÜRKİYE YADA ESARET ALTINDA YAHUDİ BİR BUYUK İSRAİL.

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro