eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrail'in İstanbul Başkonsolosu gönderildi

 İsrail'in İstanbul Başkonsolosu gönderildi

İsrail ve Türkiye arasında Gazze katliamıyla başlayan diplomatik kriz devam ediyor. Türkiye İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'ten sonra İsrail'in İstanbul Başkonsolosunu da kovdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 08:49 - Güncelleme: 16-05-2018 08:49

İsrail, Kudüs'te ABD'nin Başkonsolosluk açtığı gün barışçıl gösteriler yapan Filistinlileri katletti. Dünyadan büyük tepkilerle karşılaşan bu katliam sonrası Türkiye de tepki niteliğinde, önemli kararlar almaya devam ediyor.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in İstanbul Başkonsolosunun bir süreliğine ülkesine dönmesini istedi.

İsrail'in Gazze'deki katliamı sonrası, İsrail'in Ankara Büyükelçisi dün gönderilmişti.Bugün de Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in İstanbul Başkonsolosunun bir süreliğine ülkesine dönmesini istedi.

DÜN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KOVULMUŞTU

Dün İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Dışişleri Bakanlığı tarafından çağırılarak ülkesine geri gönderildi. Ayrıca kendisine İsrail'in Gazze'deki olaylar nedeniyle protesto edildiği bildirildi.

BAŞKONSOLOS EVİNE GÖNDERİLDİ

Bugün de yine tepki niteliği taşıyan önemli bir karar verdildi. Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in İstanbul Başkonsolosunun bir süreliğine ülkesine dönmesini istediğini bildirdi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İsrail'in İstanbul Başkonsolosu gönderildi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • HAFIZA 16 Mayıs 2018 11:39 Siyonistler der ki, "Gençler unutur, yaşlılar ölür"..

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro