eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrail'den İran'a nükleer silah tehdidi!

 İsrail'den İran'a nükleer silah tehdidi!

İsrail İstihbarat Bakanı, İran’ın nükleer silah elde etmeyeceğinden emin olmak için askeri güç kullanmaya hazır olduklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-10-2017 11:12 - Güncelleme: 27-10-2017 11:12

İstihbarat Bakanı Israel Katz, Tokyo’da gerçekleştirilen mülakatta, “Bu günlerde ABD Başkanı Trump tarafından sürdürülen uluslararası çabalar İran’ın nükleer olanaklar elde etmesini engelleyemezse İsrail kendi başına askeri harekata girişecektir.

Nükleer silah üretme kapasiteleri olmadığına emin olmak için (anlaşmada) yapılabilecek değişiklikler var.” açıklamasında bulundu.

ASKERİ TEHDİT GERİ TEPEBİLİR

İsrail tarafından yapılan askerî müdahale tehdidi, her şeye rağmen ABD’de nükleer anlaşmanın içeriğinin sertleştirilmesine olan desteği artıracaktır ancak İran’daki muhafazakârları cesaretlendirip Washington'ın Avrupa’daki müttefikleriyle arasını açarak geri de tepebilir.

ABD YALNIZ KALDI

Şu ana kadar anlaşmaya imza atan diğer ülkelerden -İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya, Çin, İran ve Avrupa Birliği- hiçbiri ciddi endişe dile getirmeyerek ABD’yi yalnız bıraktı.

Katz, “Japon hükümetinden, Başkan Trump tarafından nükleer anlaşmayı değiştirmek için atılan adımlara destek istedim." şeklinde konuştu.Katz, nükleer anlaşmanın bitiş tarihi kaldırılacak şekilde revize edilmesini, Tahran’ın silah imalatına uygun nükleer materyal üretmek için yeni santrifüjler kurmasını engellemek amacıyla daha katı şartlar koyulmasını istediklerini ifade etti.

YAPTIRIMLAR UYGULANMALI

Katz ayrıca, İran’ın Suriye’yi İsrail’e saldırı düzenlemek için bir askerî üsse dönüştürmesini engelleyecek yaptırımlar uygulanması ve Tahran’ın balistik füze geliştirmesini durdurmak amacıyla harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İsrail'den İran'a nükleer silah tehdidi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • stt8ık 27 Ekim 2017 11:41 Atom kullanacak İsrail'in bir karış toprağının yaşana bilirliği kalmayacaktır. Bir din böylelikle yok olacaktır. Hem de vücutlarının her parçası başka bir yerde leş olarak

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro