eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrail Türk vatandaşını rehin aldı! Haber alınamıyor

İsrail Türk vatandaşını rehin aldı! Haber alınamıyor

Ziyaret için Kudüs'te bulunan Türk vatandaşı Ebru Özkan, dönüş yolculuğu için bulunduğu havalimanında gözaltına alındı. Özkan'dan haber alınamıyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-06-2018 07:30 - Güncelleme: 13-06-2018 07:30

Özel bir turla Kudüs'e giden Türkiye vatandaşı Ebru Özkan'ın dönüş için bulunduğu İsrail'in Ben-Gurion havaalanında dün 16.30'da olan dönüş uçağına binmesine müsaade edilmedi. İsrail tarafından alıkonulan Özkan'dan o saatten bu yana kendisinden haber alınamıyor.

BAVULLARI TESLİM ETTİKTEN SONRA... Türkiye'ye geri dönüş için havalimanında bavulları teslim eden Ebru Özkan, bavulları teslim etmesinin ardından İsrailli bir görevli tarafından durduruldu. Kendisine yöneltilen İngilizce bilip bilmediği sorusuna 'hayır' demesine rağmen İsrailli güvenlik görevlileri tarafından alıkonuldu. Gruptaki diğer arkadaşları itirazlarına rağmen Özkan'ın geri dönüşüne izin verilmedi.

GÜNDE BEŞ SEFER VAR DEDİLER AMA... Arkadaşlarının aktardığı bilgiye göre, "Görevliler günde 5 tane sefer var, kaçırırsa bir sonraki uçak ile gönderilir" diyerek Özkan'ı gözaltına aldı.Tel-Avivdeki Türkiye büyükelçiliği İsrailli yetkililerle iletişim halinde olduklarını, güvenlik gerekçesiyle tutulduğunu açıkladı. Ancak Özkan'ın ne zaman geri döneceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Ailesi endişe içinde.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İsrail Türk vatandaşını rehin aldı! Haber alınamıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro