SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

İsrail ile Hamas arasında ateşkes

İsrail ile Hamas arasında ateşkes

İsrail ve Hamas arasında Mısır'ın ara buluculuğunda ateşkes sağlanarak dün akşam saat 22.45'te yürürlüğe girdi. Bu arada İsrail tarafı kamuoyu ile paylaşıldığı gibi bir anlaşmanın gerçekleşmediğini duyurdu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-08-2018 23:57 - Güncelleme: 10-08-2018 00:22

İsrail ve Hamas arasında Mısır'ın ara buluculuğunda ateşkes sağlanarak dün akşam saat 22.45'te yürürlüğe girdi. Hamas yetkilileri ateşkesi doğrularken, İsrail tarafı ise böyle bir anlaşmanın olmadığını ileri sürdü.

Gazze sınırında son 24 saattir operasyonlar giderek şiddetlendi.  Her iki tarafta meydana gelen kayıplar üzerine ülkelerin Mısır'ın ara buluculuğunda el sıkıştığını duyurdu. Haaretz'in haberine göre İsrail'in, Hamas yeni füze saldırısı düzenlemediği sürece Gazze şeridindeki operasyonlarını durduracağı belirtildi. İki taraf arasındaki ateşkesin Mısır'ın arabuluculuğunda yapıldığı ifade ediliyor.

İsrail Ordusu basin servisi, İsrail uçaklarının Filistinli militanların roket saldırılarına karşılık olarak Gazze Şeridi'nde 140'dan fazla stratejik askeri hedefe karşı saldırı düzenlediğini duyurmuştu.

İSRAİL TARAFI KABUL ETMİYOR

Bu arada Filistin tarafı ateşkes anlaşmasını kabul ederken İsrailli bir yetkili Hamas ile böyle bir anlaşmanın olmadığını ileri sürdü. Bu arada bölgedeki tarafsız kaynaklar İsrail'in Gazze sınırında geniş çaplı bir operasyon yapma ihtimalinin giderek düştüğünü belirtiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İsrail ile Hamas arasında ateşkes haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Misafir 10 Ağustos 2018 08:56 16)Müslümanlığımızla iftihar etmekle Müslümanlığımıza hizmet etmek arasında bağ kurulurken, biri hepimizin diğeri ise ‘din görevlilerinin’ görevi olarak algılanmamalıdır. Din hepimizindir; ona hizmet etmek de hepimizin görevi olmalıdır. Dinden konuşulurken akla cami ve cami görevlilerinin geliyor olması, düzeltilmesi gereken bir yanlıştır. Önemli kavramlardan başlayarak, bu yanlışı düzeltmeliyiz.Aklıselimlere başarılar,saygılar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro