eposta yazdır zoom+ zoom-

İslam dünyası imtihandan geçiyor

İslam dünyası imtihandan geçiyor

Eskişehir'de Saadet Partisi üyesi bir grup, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-11-2014 12:08 - Güncelleme: 28-10-2015 17:56

Eskişehir Arifiye Mahallesi Hamamyolu Caddesi'ndeki parti binası önünde toplanan grup adına konuşan Saadet Partisi Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Fehime Saran, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa konusunda sadece Filistinlilerin değil, tüm İslam dünyasının imtihandan geçtiğini ifade eden Saran, şöyle konuştu:

"İslam ülkeleri yöneticileri, İsrail karşısında ortaya koydukları duyarsızlığın hesabını ne ümmet önünde ne de tarih önünde veremeyecektir. Tarih boyunca İslam'ın bayraktarlığını yapmış bir milletin evladı olarak içimiz kan ağlamaktadır. İslam coğrafyasındaki bitmeyen kan ve gözyaşının en önemli sebebi, Müslümanların maalesef ümmet bilincinde olmamalarıdır. Susarak zulme ortak olmamalıyız. Her birimiz İsrail mallarına ekonomik ambargo uygulamalıyız. Çünkü siyonizm sadece yaptırımdan anlar."

Basın açıklamasının ardından İsrail aleyhine bir süre slogan atan grup, daha sonra dağıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İslam dünyası imtihandan geçiyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Halit Dişleg 17 Kasım 2014 12:35 Tamamen tutarsız ve gerçeklerle alakasız bir rapor olmuş.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro