eposta yazdır zoom+ zoom-

İskenderpaşa Cemaati seçim kararını açıkladı

İskenderpaşa Cemaati seçim kararını açıkladı

İskenderpaşa Cemaati Cumhurbaşkanlığı seçimininde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerinin devam edeceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-06-2018 12:04 - Güncelleme: 13-06-2018 12:04

Türkiye'nin en yaygın İslami cemaatlerinden İskenderpaşa, seçimlere sayılı günler kala tercihini açıkladı. 2011 yılındaki seçimlerde MHP'nin barajını geçmesinin önemli olduğunu belirterek MHP'ye destek veren İskenderpaşa Cemaati, 2015 seçimlerinde AK Parti'ye destek vermişti.

İskenderpaşa Cemaati'nin lideri ​Muharrem Nureddin Coşan imzasıyla referandumda Erdoğan'a verdiği desteğin devam edeceğini vurgulayarak benzer bir metinle açıklama yaptı. Muharrem Nureddin Coşan'ın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle;

"Küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için EVET!

Hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için KAHRAMAN Maraş'ta dokunmuş kıyafete EVET! Ağacımıza aşılanmış GDO'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye EVET!

Yozlaşmış, yıpranmış ve bîçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye EVET! NASA'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için EVET! ama,

Cümle alem bilsin ki, Nizam Al - Mülk, İmam Gazali, Hoca Ahmed Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş, Yunus Emre, Hacı Bayram, Hoca Akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz Biz. Üvey değiliz, Hasan Sabbah hiç değiliz. Onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

Hangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil tarikatı oyunun rengini açıkladıHangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil tarikatı oyunun rengini açıkladıHangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil tarikatı oyunun rengini açıkladıHangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil tarikatı oyunun rengini açıkladıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İskenderpaşa Cemaati seçim kararını açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR49 YORUM
  • hasan erdur 13 Haziran 2018 19:13 hepsinin sorunu ne kadar para kazanacakları.cemaatler birbirini sevmezler ama çıkar için aynı partide toplanıyorlar.adnan oktar bile.

    CEVAP YAZ 3 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro