eposta yazdır zoom+ zoom-

IŞİD, İranlı General Hemedani'yi öldürdü!

IŞİD, İranlı General Hemedani'yi öldürdü!

İran Devrim Muhafızları Ordusu Generali Hüseyin Hamdani IŞİD tarafından Suriye'de öldürüldü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-10-2015 11:49 - Güncelleme: 28-10-2015 10:24

İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Sınırdışı Operasyonlar Komutanı (Kudüs Gücü) General Kasım Süleymani'nin yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Hemedani'nin, Suriye'nin Halep kentinde öldürüldüğü açıklandı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı yayın organlarında yapılan açıklamada, "Suriye ordusuna danışmanlık yapan Tuğgeneral Hemedani'nin, dün akşam Halep'te öldürüldüğü" belirtildi. Açıklamada İranlı komutanın terör örgütü IŞİD tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

işi̇d,-i̇ranli-general-hemedaniyi-öldürdü.jpg

Tuğgeneral Hemedani, İran'ın ülke dışındaki askeri istihbarat ve milis operasyonlarını yöneten Kudüs Ordusu Komutanı Süleymani'nin yardımcısıydı. Hemedani, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed rejimine destek vermek için İran tarafından Suriye'ye gönderilen Fatimiyyun ve Zeynebiyyun Tugayları ile Lübnan'daki Hizbullah örgütünün Suriye'de yürüttüğü operasyonların başındaki isim olarak biliniyordu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN IŞİD, İranlı General Hemedani'yi öldürdü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro