eposta yazdır zoom+ zoom-

İş arayanlara fırsat okullara 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı

İş arayanlara fırsat okullara 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı

Yeni eğitim dönemi iş arayanları yeni fırsat kapıları araladı, okullara 60 bin temizlik elemanı 20 bin de güvenlik görevlisi alınacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2018 11:42 - Güncelleme: 12-09-2018 11:42

İş arayanlar için okulların açılması fırsat olacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, okullara temizlik ve güvenlik görevlisi alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 60 bin temizlik, 20 bin de sivil güvenlik görevlisinin görevlendirilmesiyle ilgili bir çalışma başlatıldığına değinen Kalın, "Bunlar özellikle güvenliğin yanı sıra okullarımızın, çevresinin ve bahçelerinin temizliği konusunda önemli bir ihtiyaçtı. Bu vesileyle bu çalışma da şu anda tamamlanma aşamasına girmiş durumda" ifadesini kullandı.

TYP’ye ilişkin başvurular İŞKUR üzerinden alınırken, program okulların açılmasıyla birlikte başlayacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise, “Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Maaş ne kadar?
TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında okullarda görev alacak güvenlik görevlisi ve temizlik elemanlarına asgari ücretten ödeme yapılacak.

TYP NEDİR? : Türkiye’nin istihdam kurumu olan İŞKUR, işgücü piyasasına girmekte zorlanan vatandaşların toplum yararına bir iş yapmasını ya da bir hizmet gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu durumdaki vatandaşların çalışma alışkanlığı ve disiplinini kazanması ve geçici gelir desteği verip, işgücü piyasasına uyumunun kolaylaşmasi hedefleniyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İş arayanlara fırsat okullara 20 bin güvenlik 60 bin temizlik elemanı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Ahmetali çukurlu 13 Eylül 2018 08:31 Rizeli olup istanbul kartal cevizlide ikamet ediyorum her zaman reisimin arkasindayim ve olacagimada and icerim guvenlik gorevlisi olmak istiyorum arz ederim

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro