eposta yazdır zoom+ zoom-

İrlanda'nın İsrail kararı Liberman'ı çıldırttı

İrlanda'nın İsrail kararı Liberman'ı çıldırttı

İrlanda Senatosu'nun işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Yahudi yerleşimciler tarafından üretilen ürünlere ithalat ve satış yasağı getiren yasa tasarısını kabul etmesi İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman'ı kızdırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2018 15:49 - Güncelleme: 12-07-2018 15:49

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, tepki olarak İrlanda'nın başkenti Dublin'deki İsrail büyükelçiliğinin kapatılması çağrısı yaptı. 

Twitter hesabından paylaştığı mesajla İrlanda Senatosu'nun aldığı kararı eleştiren Liberman, İsrail'den nefret edenlerle konuşmayacaklarını belirtti.

İrlanda'nın İsrail büyükelçisini senatoda alınan karardan dolayı kınamanın bir anlam ifade etmediğini dile getiren Liberman, "İsrail'i boykot edenlere diğer yanağımızı çeviremeyiz. İsrail en kısa zamanda Dublin'deki büyükelçiliğini kapatmalıdır." ifadelerini kullandı. 

İrlanda Senatosu, dün işgal altındaki topraklarda üretilen malların ithalatını ve ticaretini yasaklayan yasa tasarısını kabul etmişti.

Tasarının yasalaşması için parlamentonun iki kanadında da kabul edilmesi gerekiyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN İrlanda'nın İsrail kararı Liberman'ı çıldırttı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • ali 14 Temmuz 2018 10:49 Konuyu anlamadan yazıyorsunuz. İsrailden değil işgal altındaki yani arapların bulunduğu fabrikalarda üretilen malları almayacaklar. Ya şimdi israilliler bu fabrikaları kapatırlarsa o arap işçiler işsiz kalmayacak mı?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro