eposta yazdır zoom+ zoom-

Irkçı Wilders'ten rezil yarışma! Jürisi ataist bağışçısı gizli

Irkçı Wilders'ten rezil yarışma! Jürisi ataist bağışçısı gizli

HOLLANDA'da ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, parlamentoda, "Muhammed Peygamber karikatür yarışması" düzenleyeceğini açıkladı. Irkçı Wilders'ın organize ettiği yarışmanın jürisi bir ataist, bağışçısı da gizli..

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 17-05-2018 15:23 - Güncelleme: 17-05-2018 15:23

Aşırı sağcı Geert Wilders 'Muhammed Peygamber karikatür yarışması"nın ifade özgürlüğüne yönelik baskılara bir tepki olarak düzenlediğini iddia etti. Yarışmada birinci olan karikatüre 5.000 euro, ikinciye ise, 2.500 ödül verilecek. Wilders ödül miktarının, adının açıklanmasını istemeyen "cömert bir bağışcı" tarafından ödeneceğini söyledi.

Yarışmanın jüri üyeliklerini Wilders ile 2105 yılında ABD'nin Texsas eyaletindeki Garland kentinde saldırıya uğrayan karikatür yarışmasında ödül alan Arnavut asıllı Bosch Fawstin yapacak. Arnavut asıllı çizer Bosch Fawstin, yarışmada jüri üyeliği teklifini kabul ettiği belirtildi. Müslüman bir ailede doğan Fawstin, daha sonra ateizme yönelmiş.

Parlamento binasında düzenleyecek
PVV lideri, Muahmmed Peygamberi konu alan karikatür yarışmasını güvenlik gerekçesiyle parlamento binasında düzenlemek istiyor. Hollanda'da mecliste temsil edilen her parti, yılda bir kez mecliste resmi bir etkinlik düzenleyebiliyor.

Siyasi partiler bu günü genellikle üyelerle buluşma günü olarak değerlendiriyor. PVV'nin böyle bir geleneği yok. O nedenle aşırı sağcı parti, bu hakkını karikatür yarışması için kullanmak istiyor.

Wilders, etkinliğin tepki yaratacağı ve bazı riskleri beraberinde getireceğini düşünüyor. Bu nedenle parlamentonun en güvenli yer olduğunu savunuyor.

"En büyük tehlike ifade özgürlüğünün sınırlanması" diyen Wilders, yarışmanın kışkırtma amacıyla değil, düşünce özgürlüğünün altını çizmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

'Parlamento izin vermezse başka yerde düzenlenecek'
Wilders, parlamentoda izin verilmemesi halinde, yarışmanın başka bir yerde yapılacağını vurguladı.

Wilders, yarışmanın herkese açık olduğunu ve Hıristiyanların en önemli dini bayramı olan Noel'den önce sonuçlanacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Irkçı Wilders'ten rezil yarışma! Jürisi ataist bağışçısı gizli haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • gül 17 Mayıs 2018 16:37 kafir, rezil bir şekilde gebermenin yollarını arıyor Rabbim şu mubarek ayda ve günlerde inim inim inileyerek dünyanın şok geçirdiği bir geberme şekli versin inşallah

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro