eposta yazdır zoom+ zoom-

İran'dan ABD'ye karşı Türkiye'ye bir destek açıklaması daha

İran'dan ABD'ye karşı Türkiye'ye bir destek açıklaması daha

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD’nin Türkiye’ye karşı izlediği politikayı eleştirerek, "İran devleti ve halkı olarak her zaman Türk halkı ve devletinin yanında yer aldık ve alacağız" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-08-2018 08:16 - Güncelleme: 12-08-2018 08:16

İran devlet televizyonunda açıklamalarda bulunan Kasımi, "Türkiye yalnız değil. Türk halkı kendini yalnız hissetmesin. Daima Türklerin yanında olacağız ve yapabileceğimiz her türlü desteği hazırız" diye konuştu.

Türkiye’nin sınırları dışından yapılan baskılara karşı mutlaka başarı sağlayacağını söyleyen İranlı Sözcü, "Milletlerin iradesi zorla ve baskıyla değiştirilemez" şeklinde konuştu.

Türkiye ve İran’ın oluşan yeni şartlarda birbirine gereken yardımı verebileceğini kaydeden Kasımi, "Birbirimize iyi ortak olabiliriz" diye konuştu.

ZARİF DE DESTEK VERMİŞTİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin Türkiye'ye yönelik başlattığı baskılara karşı Türkiye'nin yanında olduklarını duyurmuştu. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İran'dan ABD'ye karşı Türkiye'ye bir destek açıklaması daha haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Ediz 12 Ağustos 2018 13:01 Dolar arttı diye ağlaşanlar, kendini yerden yere atanlar, her fırsatta RTE’yi, hükümeti suçlayanlar, şu anda dolar bütün para birimleri karşısında değer kazanıyor. ABD sadece Türkiye değil, İran, Rusya, Çin, Kanada, Meksika, Almanya, vs birçok ülkeye yaptırım uyguluyor, ek vergiler getiriyor. Neden? ABD 860 milyar doları geçen dış ticaret açığını kapatmak için doları kendine çekmeye çalışıyor. ABD 20 trilyon dolar dış borcu ile dünyanın en borçlu ülkesi, çöküşün eşiğinde. Dolar arttı diye ülke batmadı, batmaz korkmayın, aç kalmazsınız. Mühim olan ABD’ye boyun eğmemek. 1974’te olduğu gibi. ABD bugün papazı ister, yarın doğu ve güneydoğuyu. Dolar artmasın diye verecek miyiz? Dolarsever değil, vatansever olun.

    CEVAP YAZ 1 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro