eposta yazdır zoom+ zoom-

İran'dan ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'a suçlama

İran'dan ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'a suçlama

İran'da Perşembe günü başlayan protestolar şiddetini artırarak sürerken, ölü sayısı 18'e yükseldi. Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şamhani, yaşananlardan ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'ı suçladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-01-2018 09:33 - Güncelleme: 02-01-2018 09:33

İRAN'da Perşembe günü başlayan protestolar Pazartesi akşamı da devam ederken, Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şamhani, yaşananlardan yabancı ülkeleri sorumlu tuttu.

Lübnan medyasına konuşan Şamhani, "İran'daki durumla ilgili etiketler ve mesajlar ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'dan geliyor. Durumla ilgili sosyal medya ağlarında yaşanan şey, İran halkına karşı bir vekalet savaşıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani ise İran'da her eylemcinin yurt dışından emir almadığını belirtti ve "Bir grup insan da fikirlerini ve sorunlarını aktarmak için sokağa çıktı" diye konuştu.

RUHANİ: TEHDİT DEĞİL FIRSAT: Ruhani, Pazartesi günü bir araya geldiği milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada protestoların bir tehdit olarak değil, insanların sorunlarını görmek için bir fırsat olarak ele alınması gerektiğini söyledi.

Ruhani, protestocuları sokağa çeken tek şeyin ekonomik sorunlar olmadığını, insanların daha fazla özgürlük istediğini de belirtti. Öte yandan beş gündür sessizliğini koruyan dini lider Ayetullah Hamaney'in de bir açıklama yapması bekleniyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İran'dan ABD, İngiltere ve Suudi Arabistan'a suçlama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 03 Ocak 2018 10:43 natodan derhal türkiyeyi atın.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro