eposta yazdır zoom+ zoom-

İptal edilen il ve ilçelerde haftasonu seçim var

İptal edilen il ve ilçelerde haftasonu seçim var

30 Mart seçim sonuçlarının iptal edildiği, 2 il, 5 ilçede hafta sonu seçim heyecanı yaşanacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-05-2014 10:34 - Güncelleme: 24-10-2015 14:16

30 Mart seçim sonuçlarının iptal edildiği, 2 il, 5 ilçede hafta sonu seçim heyecanı yaşanacak. AK Parti ile CHP'nin itirazları sonucu el değiştiren Yalova, seçim yarışının da en çok merak edilen ili durumunda.

30 Mart yerel seçimleri, yüzde 45,6'lık oy oranı ile AK Parti'nin zaferi ile sona erdi. Seçim sonuçları kadar seçimlere yapılan itirazlar çok tartışıldı. Yüksek Seçim Kurulu, Ağrı ve Yalova ilinde de seçimlerin tekrar edilmesine karar verdi.

AĞRI VE YALOVA'DA SEÇİM HEYECANI

YSK'nın seçim tekrarına karar verdiği 2 il 5 ilçede yeniden seçim heyecanı yaşanacak. Hafta sonu Ağrı'da yapılacak seçimlerin BDP'li Sırrı Sakık ile AK Parti adayı Hasan Arslan arasında geçmesi bekleniyor. Yalova'da CHP'li Vefa Salman ile AK Parti adayı Yakup Koçal ertelenen seçimlerde, belediye başkanı olabilmek için yarışacak.

5 İLÇEDE DE YENİDEN YAPILACAK

Çankırı'nın Şabanözü, Bitlis'in Güroymak, Sivas'ın Ulaş ve Tokat'ın Yeşilyurt ilçesiyle Muş'un Serinova beldesinde seçimler hafta sonu yeniden yapılacak.

Rize'nin Hemşin İlçesinde ise il genel meclisi seçimleri yapılan itiraz sonucu yeniden yapılacak.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İptal edilen il ve ilçelerde haftasonu seçim var haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro