İPhone X Çinlileri ayıramadı

Apple'ın piyasaya sürdüğü en son model olan iPhone X'in yüz tarama sistemi Çinlileri birbirinden ayıramadı. Yan soyadlı kadının telefonuna, iş arkadaşı yüz tarama sistemi ile erişim sağlayabildi.

iPhone X’in Face ID (yüz tarama sistemi) Çin’de hata veriyor. Çin’de bulunan Jiangsu Yayın Şirketi’nde çalışan, soyadının bilgisi Yan olarak paylaşılan bir kadın iPhone X satın aldı. Yan, daha sonra iş arkadaşı olan bir başka kadının da, yüzünün sisteme kayıtlı olmamasına rağmen, yüz taraması sistemi aracılığı ile kendi telefonununa erişim sağlayabildiğini fark etti.

Telefonunun kamerasının bozulduğunu düşünen Yan, Apple mağazasına giderek durumu bildirdi ve mağaza yetkilileri tarafından telefonu yeni bir iPhone X ile değiştirildi. Fakat yeni telefon da, arkadaşının yüz taraması ile tuş kilidini deaktivite etmeye devam etti.

Apple tarafından iPhone X tanıtılırken yapılan açıklamada, yüz taramasıyla bir başkasının telefonunu yalnızca ikizlerin açabileceği, ikizler dışında bunun imkansız olduğu söylenmişti.

  • Teknoloji 20 Aralık 2017 15:00
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN İPhone X Çinlileri ayıramadı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro