YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2018 04:18 - Güncelleme: 12 Haziran 2018 05:04

İnce'den çok büyük iddia!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce'yi bir zamanlar Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylediği "Yenmiş de yenmiş, çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş" sözleriyle vuruyor. 

Diyor ki:

"Ey Muharrem İnce. Ben bu seçimden birinci çıkmazsam istifa etmeye hazırım. Sen vakti zamanında 'İki seçim kaybeden isim CHP genel başkanlığını da bıraksın' diyordun. Peki sen bu seçimi kaybedersen, bırakacak mısın?" 

Görüyorsunuz, soru gayet kısa, açık ve net!

Muharrem İnce'nin derhal açıklama yaparak, "Söylediğim sözün arkasındayım. Seçimi kaybedersem siyaseti hemen bırakacağım" demesi gerekiyor değil mi?

Peki o ne yapıyor dersiniz?

"Ey Erdoğan! Sen bundan önceki Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 51.7 aldın. Peki bu seçimde, yüzde 51.7'den az oy alırsan istifa edecek misin?" diyerek karşı meydan okuyor!

İzlerken sanki inme inmiş gibi kalakaldım!

Siz de fark ettiniz durumu değil mi? 

Erdoğan'a, "Yüzde 51.7 yerine 5.6, ya da yüzde 51 oy alırsan istifa edecek misin?" diye soruyor! 

Yahu vallahi ve billahi...

Ben ben olsam, böyle bir soruyu sorduğum için kendimden utanırdım. Hatta utanmakla yetinmez, boşa harcadığım oksijeni yerine koymak için çalışan o ağacı bulur, kendinden defalarca özür dilerdim.

Yok böyle bir şey ya!

Yüzde 50 barajını aşan, zaten Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmış oluyor. Ve bizimki, seçimi kazanan adama, "Milyonda bir oy eksik alırsan istifa edecek misin?" diye soruyor. 

Başka bir ülkede Cumhurbaşkanı böyle bir iddiaya girse var ya...

Meydanda toplanan seçmen kendisini ıslak odunla kovalar. Ya da en azından, "Bayım size kapımız daima açık. Dilediğiniz zaman çekip gidebilirsiniz" diyerek kovar. 

Ama İnce'yi dinleyenler, sorduğu soru çok matah bir şeymiş gibi "Heyyooo huyoo" diye alkış tufanı kopartıyor.

Ondan sonra da oturup, "Tayyip tarihleri, olayları karıştırıyor" diyerek kendi aralarında eğleniyorlar.

Tayyip Erdoğan inancıgereği oruç tutuyor. Ve oruçlu olduğunda kan şekeri sıkıntısı yaşadığı için haliyle küçük de olsa bir performans sıkıntısı çekiyor. Hata geçtiğimiz yıl Ramazan ayının son gününde Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde bayıldığını da herkes biliyor.

Ama sizin aday maşallah!

Gazetecilere verdiği söyleşiler sırasında çektirdiği fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere masasından yiyeceği, içeceği eksik olmuyor. Kaldı ki mübarek Ramazan ayında damacana gibi bira bardağını bir dikişte devirdiğine de "Bak ayran nasıl içilir biliyonuz mu? Aha da böyle içilir" diyerek sürahiyi devirdiğine de şahit olmuşluğumuz var yani...

Sizinki oruç tutmadan böyle abidik gubidik iddialara giriyor. Maazallah oruç tutmuş olsa, kim bilir daha neler sayıklayacak.

Demem o ki...

Siz, elindeki not kağıdına bakarak istiklal marşı okumaya çalışan ama onu da beceremeyen, "Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen alçak" diyen Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir şaşkının peşinden yıllardır gidiyorsunuz.

Erdoğan'a laf söylemeden önce dönün kendinize bakın ha!

MUHARREM İNCE'YE BİR ÖZÜR BORCUM VAR

Muharrem İnce'nin, "Herhalde elli kez Namaz kılmışımdır" sözlerinden yola çıkarak kendisini eleştirmiştim. Ancak bu sözleri dinlediğim videonun başını kaçırdığımı, AK Partili seçmenler sayesinde öğrendim. 

Gönderilen mesajlarda, "Muharrem İnce 50 kez namaz kılmışımdır derken Eyüp Sultan Camii'nden bahsetti. Bence yazdığınız haksızlık olmuş" diye uyarı aldım.


Önce AK Partili seçmenin bu adaletli yaklaşımının gönülden bir alkış hak ettiğini söyleyeyim.

Ve ardından da lafı eğip bükmeden gerekeni yapayım. 

Eksik yazdığım cümleden ötürü haksızlık yaptığım Sayın Muharrem İnce'den, kendisine gönül veren seçmenlerinden ve yanılttığım okurlardan tüm saygım ve samimiyetimle samimiyetle özür diliyorum.  
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İnce'den çok büyük iddia! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR79 YORUM
  • Haberci 13 Haziran 2018 16:52 AKP'li Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan Odatv'ye “muhtıra”..........Akar, Odatv'yi, “Adam olmamak” ve “İktidara muhalefet yapmayı, gazeteciliğin 'Tek amacı' olarak görmekle” suçladı.......250 bin liralık tazminat davası açtı.

    CEVAP YAZ 3 0
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro