eposta yazdır zoom+ zoom-

İnce apoletlerini sökecekti! Yeni rütbesini Erdoğan takacak

İnce apoletlerini sökecekti! Yeni rütbesini Erdoğan takacak

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral Metin Temel için seçim meydanlarında "rütbesini sökeceğim" demişti. YAŞ'ta orgeneralliğe yükselen Temel Paşa'nın yeni rütbesini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-08-2018 11:43 - Güncelleme: 28-08-2018 11:43

24 Haziran seçimleri öncesi CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 'Apoletlerini sökeceğim' dediği Metin Temel paşa YAŞ kararıyla Orgeneralliğe terfi etti. Ama Muharrem İnce hem 24 Haziran seçimlerinde hem de seçimden sonrası giriştiği CHP Genel Başkanlığı yarışında hüsran yaşadı.

TÖREN 29 AĞUSTOSTA... Orgeneralliğe yükselen Metin Temel'in yeni rütbesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak. Süperhaber'in haberine göre, Metin Temel ve rütbesi Oramiralliğe yükseltilen Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal'ın yeni rütbeleri 29 ağustos tarihinde gerçekleştirilecek törenle takılacak.

İNCE NE DEMİŞTİ?.. CHP'li İnce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını alkışlayan Metin Temel paşayı, 30 Ağustos’ta emekli edeceğini söylemişti. İnce, “Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek, herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Onun apoletlerini sökeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

'HATA YAPTIM'... Aynı Muharrem İnce, seçimi kaybettikten sonra ise Metin Temel'i hedef alan "Apoletlerini sökeceğim" sözleri için "Hata yaptım" diyerek itirafta bulunmuştu. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İnce apoletlerini sökecekti! Yeni rütbesini Erdoğan takacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro