eposta yazdır zoom+ zoom-

İmar Barışı uyanıklığında son nokta

İmar Barışı uyanıklığında son nokta

'İmar Barışı istismarı’ devam ediyor. Tarihi dokusu ile bilinen Kapadokya’da başlanan suiistimal şimdi ise Konya’da ortaya çıktı. Arazinin sadece caddeye bakan tarafında duvar ören vatandaşın uyanıklığı kısa sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 16:22 - Güncelleme: 05-12-2018 16:22

Mevzuata aykırı yapılan kayıt altına alınması için getirilen İmar Barışı başvurular devam ediyor. 31 Aralık’ta son bulacak İmar Barışı için şu ana kadar  8 milyon 600 bini aşkın kişi kayıt yaptırdı. Ancak devletin vatandaşa getirdiği bu barış bazı vatandaşlar tarafından suistimal ediliyor. İlk olarak Kapadokya’da ortaya çıkan işgüzarlık şimdi ise Konya’da çıktı.

KONYA'nın Meram ilçesi Kızılören mahallesinde bir vatandaşın imar barışından yararlanmak için başvurduğu yol insanı hayrete düşürdü. SÖZCÜ’nün haberine göre bir vatandaş arazisinin sadece caddeye bakan yönüne duvar ördü ve alanı mesken için tescilletmek istedi. Vatandaşın, ördüğü tek parça duvarda pencereleri de yapmayı ihmal etmemesi ise dikkat çekti.

DENETİMDE FARK EDİLDİ
İmar Barışı'nda denetimlerini sürdüren Meram Belediyesi’nin ise pencereleri olan ve tek bir duvar ile tescillenmesi istenilen arsa için mülk sahibine, 2 bin 800 TL para cezası verdiği öğrenildi. Benzer olaylara şahit olan belediye yetkililerinin denetimlerini sıklaştırdığı bildirildi. İmar Barışı'nı kaç kişinin istismar ettiği ve ne kadarının tespit edilebildiği ise bilinmiyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İmar Barışı uyanıklığında son nokta haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Eren Gürsoy 06 Aralık 2018 07:13 Sonra devletimizi,hükümeti kötülüyosunuz bu devlet türk milletine bi fırsat verse anasını babasına tekrar satar

    CEVAP YAZ 1 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro