29 Mart 2015
 • İstanbul
  16°C

   
 • Ankara
  15°C

   
 • İzmir
  16°C

   
Piyasalar
 • Dolar2,61
 • Euro2,84
 • Altın100,11
 • İmkb80894,15

GÜNDEM

Güncelleme :07-03-2014 20:24|Haber Tarihi :07-03-2014 17:27105 Yorum

İlker Başbuğ tahliye oldu! FLAŞ HABER

İlker Başbuğ tahliye oldu! FLAŞ HABER İlker Başbuğ tahliye oldu! FLAŞ HABER İlker Başbuğ tahliye oldu! FLAŞ HABER

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin hak ve hürriyet ihlali olduğu yönündeki kararına uydu ve eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tahliyesine karar verdi.

Eski Genel Kurmay Başkanı Başbuğ'un "tahliye talepli" dilekçesini kabul etti ve tahliye kararı verdi.

KARAR OY BİRLİĞİ İLE

20. ağır ceza mahkemesinin kararo oy birliği ile verildiği öğrenildi. Mahkeme Başbuğ için yurt dışına çıkış yasağı koydu.

BAŞBUĞ'UN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI (TIKLA İZLE)

ÖNÜMÜZDEKİ SAATLERDE ÇIKACAK

İlker Başbuğ'un önümüzdeki saatlerde Silivri Cezaevi'nden çıkması bekleniyor.

23 AYDIR CEZAEVİNDEYDİ

Başbuğ, 6 Ocak 2012 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti, yaklaşık 23 aydır cezaevindeydi.

İLKER BAŞBUĞ'U CEZAEVİNE GÖTÜREN O SÜREÇ...
GÜN GÜN YAŞANANLAR...

ANAYASA MAHKEMESİ NE KARAR VERMİŞTİ

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Ergenekon sanığı CHP’li Mustafa Balbay, KCK davalarında tutuklu yargılanan 4 BDP’li ve 1 bağımsız vekilden sonra Ergenekon davasından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un bireysel başvurusunu da dün kabul etti ve çok önemli bir ‘ihlal’ kararı daha verdi.

AYM ihlal kararını, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin defalarca yapılan tahliye taleplerini “Etkili bir şekilde incelemeden reddetmesi” ve CMK 232. maddesine göre 15 gün içinde yazılması gereken gerekçeli kararın 6 ayı aşkın süredir açıklanmayarak “Davanın Yargıtay’a temyize götürülememesine” dayandırdı. AYM, Anayasa’nın 19/8. maddesine göre, gerekçeli kararın yazılmaması sonucu ‘yetkili bir yargı merciine başvurma hakkının çiğnendiğini’ ve Başbuğ’un, ‘hürriyeti ve güvenliğine ilişkin haklarının ihlal edildiğine’ hükmetti.

AVUKATI İKİNCİ KEZ TAHLİYE İSTEMİŞTİ

Anayasa Mahkemesi'nin İlker Başbuğ hakkındaki  ihlal kararını açıklamasının ardından, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulunan Sezer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün TMK'nın 10. maddesi uyarınca kurulan ve kamuoyunda, "özel yetkili mahkemeler" olarak bilinen ağır ceza mahkemelerini tümüyle kaldıran kanunu onaylaması üzerine Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gelerek, tekrar tahliye talebinde bulunmuştu.

 Haberi Yazdır
 
Yorum Ekle
1000
   

  Bu habere yapılan yorumlar

  105 Yorum

  Sırala : Son Yorumlar |

  Onay Bekleyen Yorumlar (0)

  • alkan

   10 Mart 2014 Pazartesi 10:35

   laaa bi birakinda yagsin rahmet bereketir bune yaş sanki donacaz haa
   Cevapla

  • vatandaş
   / @ Bay Dogru

   09 Mart 2014 Pazar 00:19

   şiir okudu diye hapse attılar onların günahı neydi oborunun içine doldurdunmu neler yapmaz bu ülkede tolon savcı kim oluyor hakim kim oluyor diyordu hukuk tanımıyanlar vardı.çağdaş yaşama destekleme derneği başkanı vardı.c. mitinginde bu ülkede bizden izinsiz yaprak kaynaşmaz diyordu hiç değilse hadlerini bildirdiler başkalarıda varmış demekki.hani bir laf vardır.el elden üstündür diye.
   Cevapla

  • AHRAR CELİLE

   08 Mart 2014 Cumartesi 17:23

   way beee ..her borunun ( tetik ve ateşleme tertibatı olan ) soba borusu olmadığını anlamak ve anlatabilmek için adamın ömründen 2 yıl 2 ay gitti..
   Cevapla

  • Bay Dogru

   07 Mart 2014 Cuma 22:13

   Burda hala aynı masalları sayıklayan aklı kıt arkadaşlar görüyorum. Ergenekonmuş, balyozmuş bunların hepsinin düzmece olduğu apaçık ortaya çıktı. Sizde nasıl bir idrak var. Bir de bütün bunları dine bağlayanlar var. Sanki askerleri içeri atınca sevaba giriyorlar, Gözlerinizi kan bürümüş. Bu nasıl müslümanlık. Müslüman adam adaletli olur. Öbür dünyada kimin hesap vereceği belli. Bütün bu yobaz kesimden bir bir hesp sorulacak. Geçmiş olsun İlker Paşam. Sizleri haksız yere içeri atanlar en ağır şekilde hakettiklerini bulacaklarıdr.
   Cevapla

  • Y.Kayış
   / @ A.S.K

   07 Mart 2014 Cuma 21:34

   Merhum Adnan Menders'in ne yaptığını Recep Tayyip Erdoğan'ı dinleyerek öğrenmek istiyorsan daha çok beklersin. Burada yorum yapacağına git biraz kitap oku.Kaynaklar: Cem Eroğul, Demokrat Parti Tarihi ve İdeolojisi; Şevket Süreyya Aydemir, Menderes'in Dramı; M. Ali Birand-Can Dündar, Demirkırat. Haa bir de iki tavsiye; Demokrat Parti'nin iktidara gelmesinde basının rolünü araştır. Bir de "İspat hakkı" tartışmalarının ne olduğunu öğren. Hadi bakiiim canım benim.
   Cevapla

  • A.S.K

   07 Mart 2014 Cuma 21:24

   Milletin hür iradesini hiçe sayarak meşru hükümetleri düşüren bu kişiler bu kadar kolay dışarıya çıkarılması vicdanları yaralıyor. Merhum Adnan Menderes ve Arkadaşları bunlara nisbetle ne yapmışlardı ki darağacında sallandırıldılar. Onları sallandıranlar da bunların çizgisinden gidenlerdi. Çıktım diye boşuna sevinmesinler. Allah'ın bir ismi de Müntekîmdir. Mahkeme-i Kübrayı beklesinler işte orada idam-i ebedi ile mahkûm edileceklerdir. (İnşallah) Zalimleri için yaşasın Cehennem. (Amin)
   Cevapla

  • Gercekler
   / @ kamil

   07 Mart 2014 Cuma 20:30

   kamil, kamil kamil yorumlar yapıyorsun. ergenekoncular ne kardesim neyin kafasındasınız siz? kendiniz calıp kendiniz oynuyorsunuz. Kendi yalanınıza inanıp bi de korkuyorsunuz. Simdi de paralel. Yeter arkadsım gerckler hurafelerle aynı degil. Hic bir vatansever de hurafeye inanmaz. Sen cok oynamak istiyorsan git deniz feneri ile oyna.
   Cevapla

  • ali

   07 Mart 2014 Cuma 20:23

   ak partiden belediye başkan adayı olurdu ama adaylık adaylar kesinleşti ak partiden milletvekili olur artık
   Cevapla

  • Koruyucu Melek

   07 Mart 2014 Cuma 20:12

   ATATÜRK, TÜRK, TÜRKİYE VE CUMHURİYET DÜŞMANLARININ OLUŞTURDUĞU DİNCİ&BÖLÜCÜ ŞER İTTİFAKINA MUHALİF OLDUKLARI İÇİN SAHTE VE DÜZMECE DELİLLERLE, KUMPASLARLA, GİZLİ TANIK YAPILAN BÖLÜCÜ PKK'LI EŞKİYALARIN VE KOYUN KESER GİBİ İNSAN KAFASI KESEN DİNCİ YAMYAM LARIN İFTİRALARI DELİL SAYILARAK SENELERDİR ZİNDANLARDA ÇÜRÜTÜLEN VATANSEVERLER DERHAL SERBEST BIRAKILMALI.. BU VATANSEVERLERİN SUÇSUZ YERE ZİNDANLARA TIKILMASINA SEBEP OLAN NE KADAR KİŞİ, KURUM, SİYASETÇİ, SAHTELİĞİ KANITLANMIŞ OLAN DELİLLERİ KAALE ALMAYIP GERÇEK MİŞ GİBİ İŞLEM YAPAN NE KADAR EMNİYETÇİ, SAVCI, HAKİM VARSA, MAKAMI VE KONUMU HER NE OLUSA OLSUN DEVLETİN EN ÜST MAKAMLARINA KADAR VE YÜKSEK YARGIDA HER KİM OLURSA OLSUN BU HUKUK CİNAYETİNE SESSİZ KALARAK KATKIDA BULUNAN İSTİSNASIZ HEPSİNDEN YÜCE TÜRK YARGISINDA KURULACAK ÖZEL BİR MAHKEMEDE MUTLAKA, AMA MUTLAKA YARGILANARAK ZİNDANLARA TIKILMALI VE SUÇSUZ YERE YATANLARIN EN AZ İKİ KATI BİR SÜRE O ZİNDANLARDA CEZALARINI ÇEKMELİLER Kİ CEZA EVİNDE YATMANIN TADINA VARSINLAR..!
   Cevapla

  • baltacı mehmet
   / @ serdarr

   07 Mart 2014 Cuma 20:03

   ..O,onun sorunu,sen Baltacıya bak tosunum..ÖÖÖle CHP gibi, yeşerip boyalı bostan direği de olmayacağız muhalefette..Falcı Kirli Döne'nin fasülyelerine göre 2015 te iktidardayık kesin..Bu dediğine kendin inanıyor musun??Ecik saf mısınız ne??
   Cevapla
   Bu elma her derde deva!
   Bülent Arınç'la ilgili 25 bilinmeyen
   SİYASET29 Mart 2015230 Kez İzlendi!
   Bülent Arınç'la ilgili 25 bilinmeyenMelih Gökçek’le yaşadıkları tartışma, Arınç’ı yine bir krizin göbeğine oturttu. Ama O, bunlara alışı
   Amerika'nın büyük beden mankenleri
   YAŞAM29 Mart 2015579 Kez İzlendi!
   Amerika'nın büyük beden mankenleriAmerika'nın büyük beden mankenleri tüm güzellik tabularını yıktı.
   Küçük Besleme'nin Bilge'sinin şaşırtan değişimi
   MAGAZİN29 Mart 2015
   Küçük Besleme'nin Bilge'sinin şaşırtan değişimi1833 Kez İzlendi!
   Hindistan cevizinin faydaları
   SAĞLIK29 Mart 2015
   Hindistan cevizinin faydaları1939 Kez İzlendi!
   Esra Keskinkol Serenay Sarıkaya'ya dava açtı
   MAGAZİN29 Mart 2015
   Esra Keskinkol Serenay Sarıkaya'ya dava açtı1834 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...