eposta yazdır zoom+ zoom-

İkinci Çiftlik Bank vakası 200 milyonu alıp...

İkinci Çiftlik Bank vakası 200 milyonu alıp...

Çiftlik Bank benzeri vurgun yaptığı ileri sürülen Ekolium A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren ve bir yılda yaklaşık 200 milyon lira para topladığı iddia edilen Anadolu Farm'ın yetkililerine ulaşılamazken, mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar sosyal paylaşım sitesinden oluşturdukları grupta diğer mağdurların savcılığa şikayette bulunmaları çağrısını yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-03-2018 11:45 - Güncelleme: 21-03-2018 11:45

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın incelemeye aldığı ve yaklaşık 44 bin üyesi bulunduğu belirtilen Ekolium A.Ş. çatısı altında kurulan Anadolu Farm'ın Kayseri merkezinde sessizlik hakim. Bina girişinde tabelası olmayan ancak 14. katta Ekolium A.Ş. ve Anadolu Farm tabelasının asılı olduğu şirkette sadece sekreter bulunuyor. Kayseri merkezli restoran zinciri ve gıda firmasına vatandaşların yaklaşık 200 milyon lira yatırdığı ileri sürülüyor.

"MEVZUATA UYGUN TEK ŞİRKET BİZİZ": Anadolu Farm yetkililerinin sosyal paylaşım sitesinden 12 Mart'ta yaptıkları açıklamada, "Çiflik oyunları hakkında çıkan haberlerden dolayı üyelerimiz tedirgin olmuş ve şirketimizin çağrı merkezi ve canlı desteğe yapılan talepler üzerine şirketimiz bir açıklama yapma gereği duymuştur. Diğer sistemlerin denetim süreci ve savcılığın verdiği karar hakkında şirketimizin bilgisi yoktur. Bilinmelidir ki Ekolium AŞ Türkiye‘de kurulmuş olup, Türk topraklarına yatırım yapmıştır. Şirketimizin yurt dışında para giriş çıkışı ve yurt dışı ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Şirketimizin açtığı işyerleri üyelerimize satış olarak değil reelde halka yapılan satış ve ticaret ile kar payı dağıtmaktadır.Şirketimizin yapmış olduğu yatırımlar ve izlemiş olduğu yolların diğer sistemler ile alakası olmayıp mevcut oyun içeriğimiz dahi başka sistemlere benzememektedir. Aynı zamanda bilinmelidir ki Bakanlık bir mevzuat oluşturup bu sistemleri belli kural ve devletimizin yasaları dahilinde devam etme olanağı sunacaktır. Oluşturulacak olan mevzuata uygun tek Türk Şirketi ve yerli yatırımı olarak Ekolium Anonim Şirketi, inanıyoruz ki Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasına girecektir. Tüm üyelerimizden ricamız sakin bir şekilde yaşanılan bu denetim sürecini sabırla takip edip şirketimizden gelen açıklamaları beklemeleridir. Bu süreci bizlere olan desteğiniz ile en iyi şekilde yürüteceğiz" şeklinde açıklama yaptığı ortaya çıktı.

TELEFONLARI KAPATTI: Haberlerin hızla yayılmasından sonra ise mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar yine sosyal paylaşım sitesinde 'Anadolugarmmağdurları' adı altında bir sayfa oluşturarak, İsa Karademir'in tüm telefonlarını kapattığını, yerine İbrahim Katlav'ı yetkili olarak bıraktığını ifade ederek, mağdurlara savcılığa suç duyurusunda bulunmaları çağrısını yaptı.

Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne şu ana kadar herhangi bir şikayet ulaşmadı.

ÇİFTLİK Bank vurgunuyla ilgili her geçen gün gün yeni bilgiler ortaya çıkarken, benzeri bir yapılanma olduğu iddia edilen Kayseri merkezli Anadolu Farm Şirketi hakkında önce Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) araştırdığı, sonra Cumhuriyet Savcılığı'nın da soruşturma başlattığı bildirildi.

Kayseri merkezli yaklaşık 40 binin üzerinde ortağı bulunan ve 2'si Kayseri'de olmak üzere 'Tauk' adıyla restoran zinciri ve gıda işiyle uğraşan 'Anadolu Farm' şirketiyle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun Ocak ayında inceleme başlattığı ve Cumhariyet Savcılığı'na suç duyurusu yaptığı belirlendi.

MASAK'IN SUÇ DUYURUSU ÜZERİNE SORUŞTURMA: MASAK'ın suç duyurusu üzerine Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'nın 5 Şubat'ta soruşturma açtığı ve Kayseri Kaçaklık ve Organize Suçlarla Mücade Müdürlüğü'ne konuyu ilettiği, şirket kurucusu Fehmi Özalan ve yöneticileri hakkında soruşturma açıldığı belirlendi.

'Anadolu Farm' ile ilgili olarak haberin medyada yer almasının ardından şirketin merkez Kocasinan ilçesi Barbaros Mahallesi'nde bulunan 14 katlı plazadaki bürosunun girişinde küçük bir tabela olduğu ve büronun kapalı olduğu görüldü.

Şirkete ait merkez Talas ilçesindeki 'Tauk' isimli 2 restorandaki çalışanları ise konudan haberdar olmadıklarını belirterek, medya mensuplarının görüntü almasına tepki gösterdi.

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’ın marifetleri bitmiyor

Çiftlik Bank'ın tosuncuğu Ferrari, yat ve malikane aldı!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İkinci Çiftlik Bank vakası 200 milyonu alıp... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Misafir 21 Mart 2018 16:35 Bu tur islere giren sahislara minimum 100 milyon teminat yatirma zorunlulugu, toplanan paranin teminati asmamasi zorunluluklari getirin.Bu cokmu zor yani. Super Devletiz ya, Dunyaya kafa tutuyoruz ya..Gelismis Devlette herseyin bir oto kontrol ve denetleme mekanizmasi olur.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro