eposta yazdır zoom+ zoom-

İcra memurlarının aldığı o kız hakkında yeni gelişme

Bağcılar’da velayeti annesinde olan 10 yaşındaki Yağmur’un icra memurlarınca babasından zorla koparılması izleyen herkesin yüreğini sızlatmıştı. İşte bu üzücü olaya ilişkin flaş bir gelişme yaşandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-09-2018 18:29 - Güncelleme: 07-09-2018 00:45

İSTANBUL Bağcılar’da velayeti annesinde olan 10 yaşındaki Yağmur’un icra memurlarınca zorla babasından alındığı görüntüler infial yaratmıştı.

Babasında kalmak isteyen ve annesinin sürekli kendisini dövdüğünü öne süren Yağmur’un geçici velayeti tedbiren anne Züleyha Ç.’den alınarak baba Metin Ç.’ye verildi.

OLAY

İstanbul Bağcılar'da yaşayan Metin Çorlu, geçtiğimiz senelerde eşine boşanma davası açtı. 5 yıl süren mahkeme süresince kızının velayeti geçici olarak anneye verildi. Bu süre zarfında kızıyla zaman zaman görüşen baba Metin Çorlu, açtığı dava ile yaz tatilinde kızının bir ay kendisinde kalması hakkını kazandı. Bir aylık süre sonunda ayrılamayan baba kız, eski eşin açmış olduğu icra davasıyla ayrılmak zorunda kaldı.

Minik Yağmur, ağlayarak gitmek istemediğini ifade etmesine rağmen, annesi, polis ekipleri, icra memurları ve pedagog eşliğinde babasından alındı. Baba ve kızın ayrılmamak için verdiği mücadele ve yakarışları ise görenlerin yüreğini dağladı. Kendisini almaya çalışan annesine de tepki gösteren minik Yağmur "ben mal mıyım" diyerek bağırarak babasına sarıldı. Annesinin tüm çabalarına rağmen babasının kucağından inmeyen Yağmur, "Baba beni bırakmayacaksın değil mi" diyerek uzun süre gözyaşı döktü.

Memurların ısrarı üzerine kızı ile birlikte evinden aşağı inen baba Metin Çorlu, "Zorla götürüyorlar seni kızım. Bu ülkede böyle" diyerek duruma isyan etti. Metin Çorlu ve kızı Yağmur, sonunda polis aracına binerek karakola gitti. Karakolda Yağmur annesine teslim edildi.

Adalet Bakanı Gül'den flaş icralık çocuk açıklaması

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İcra memurlarının aldığı o kız hakkında yeni gelişme haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • gencoglu 07 Eylül 2018 10:02 SÜRESİZ NAFAKA REZALETİ KONUSUNDA ADIM ATILMADIĞI SÜRECİ KADIN CİNAYETLERİ, AİLELERİN YIKILMASI, TOPLUMSAL İNFİAL ASLA BİTMEZ. YAHU 3 AY EVLİ KALAN KADIN BİR BAHANE BULUP BOŞANIYOR VE KOCASINI ÖMÜR BOYU NAFAKA ZULMÜNE MARUZ BIRAKIYOR DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BÖYLE BİR REZALET YOK. enfazla nafaka süresi evli kalınan süre. nekadar süre evli kalındıysa okadar nafaka veriliyor ama bizde KAMALİST BOZUK DÜZENİN DAYATMASIYLA BU ERKEKLER İÇİN BÜYÜK BİR ZÜLME DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

    CEVAP YAZ 6 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro