İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Huzurlu Sokaklar' açıklaması

Soylu, Altınova Belediyesi hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerinin moralinin en üst düzeyde olduğunu, jandarma, polis, asker ile korucuların birlik ve beraberlik içinde ortaya büyük bir mücadele ortaya koyduğunu belirtti. 

Türkiye genelinde dün Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 10 bin polisle "Huzurlu Sokaklar" operasyonu gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Soylu, şunları ifade etti:

"Ramazan öncesi birileri tarafından koordine edilen dilencilere yönelik bir operasyondu bu. 2 bin 11 dilenciyi arkadaşlarımız topladılar. Biz kendi insanımıza bakabilme kabiliyetine sahibiz. Birtakım şebekeler bunları ellerine geçiriyor, dilendiriyor ve bizim o gönlümüzün yumuşaklığından istifade ederek onlardan ekonomik rant elde ediyorlar. 2 bin 11 kişinin 156'sı Suriyeliydi. Onları topladık gereğini yerine getiriyoruz. Ama diğerleri de maalesef böyle bir şey türedi, Suriyeli görünümünde dilencilik yaptırmaya çalışıyorlar. Yani Suriyeliymiş gibi. Bunların da gereğini yerine getiren arkadaşlarımız bir şekilde operasyonu gerçekleştiriyorlar." 

Bakan Soylu, AK Parti Olağanüstü Genel Kurulunun 21 Mayıs Pazar günü yapılacağına da işaret ederek, "Şunu ifade etmek istiyorum; özelikle pazar günü çok önemli bir adımı atacağız Türkiye'de. Pazar günü yepyeni bir süreç başlıyor. Yine heyecanımızla başlıyor. Gelecek Türkiye'sine ait hedeflerimizle beraber başlıyor. Yarınları kucaklamamızla birlikte başlıyor." dedi.

  • Güncel 18 Mayıs 2017 15:52
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Huzurlu Sokaklar' açıklaması videosuna yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro