eposta yazdır zoom+ zoom-

Hz. Muhammed'in Türkler ile ilgili hadisini yazdı

Hz. Muhammed'in Türkler ile ilgili hadisini yazdı

Hz. Muhammed'in Türklerle ilgili "hadisleri var mıdır? Bu hadisle sahih midir?" konusuna Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'den bir kitapla yanıt geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-12-2015 13:46 - Güncelleme: 01-12-2015 14:38

Yıllardır tartışılan konular arasında yer alan Hz. Muhammed'in Türklerle ilgili "Hadisleri var mıdır? Bu hadisle sahih midir?" konusudur. Bu konuya Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'den bir kitapla yanıt geldi.

Şimşirgil yaptığı araştırmalar neticesinde çıkartmış olduğu OTAĞ "Büyük Doğuş" adlı kitabı ile bu söylemlere son noktayı koydu.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Kahverengi Kitap'tan çıkartmış olduğu kitabında Efendimizin hadislerini araştırarak; "Habeşliler sizle uğraşmadıkça siz de onlarla uğraşmayınız. Hele Türkler size dokunmadığı sürece siz de Türklere (sakın) dokunmayınız!" hadisinin sahih kaynaklarda mevcut olduğunu iddia ederek şöyle diyor:

"Türklerin İslam dinine girmeleri şüphesiz dünya tarihinin en mühim hadiselerinden birisidir.

Tarihin en kadim uluslarından biri olan Türkler kurdukları imparatorluklar ile İslam öncesinde de siyasi bakımdan dünya tarihine tesir etmekteydiler.

Ancak İslam'a girişleri ile birlikte sadece siyasi değil din, kültür ve medeniyet alanlarında da etkinliklerini arttırdılar. Dünyanın en görkemli devlet ve medeniyetlerini kurdular.

Buna rağmen günümüzde en fazla zihinleri meşgul eden soru Türklerin İslam dairesine nasıl dâhil olduklarıdır. Ve en önemli meselelerden birisi de Efendimizin Türkler hakkındaki hadisleri sahih midir değil midir konusudur. :Yaptığımız araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bu kitabımızla bu konuya son noktayı koyuyoruz."

Şimşirgil imzalı OTAĞ "Büyük Doğuş" adlı kitap Kahverengi Kitap'tan çıktı ve raflardaki yerini aldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hz. Muhammed'in Türkler ile ilgili hadisini yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • hoşhabrr 01 Aralık 2015 16:00 Ganimet hepimize yetmez diye söylemiştir.

    CEVAP YAZ 4 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro