eposta yazdır zoom+ zoom-

Hürriyet yazarından gazetesine 'Erdoğan' çağrısı

Hürriyet yazarından gazetesine 'Erdoğan' çağrısı

Hürriyet hakkında savcılık tarafından re'sen soruşturma başlatılırken, gazetenin köşe yazarı Akif Beki Hürriyet'in "ciddi ve samimi bir özeleştiri" yapması gerektiğini yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-09-2015 11:20 - Güncelleme: 23-10-2015 12:14

İNTERNETHABER.COM- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ATV canlı yayınında yaptığı '400 vekil açıklaması' Hürriyet Gazetesi'nin sitesine farklı bir yorumla yansıyınca ortalık karıştı. Aralarında Ak Partili milletvekilinin de olduğu bir grup gece yarısı Hürriyet Gazetesi'ni bastı ve taşlı saldırıda bulundu.

Hürriyet hakkında savcılık tarafından reesen soruşturma başlatılırken, gazetenin köşe yazarı "ciddi ve samimi bir özeleştiri" yapması gerektiğini yazdı.

HABER TEPKİLERDEN SONRA YAYINDAN KALDIRILMIŞTI

Hürriyet Gazetesi Erdoğan'ın ATV kanalında 400 vekille ilgili soruya verdiği yanıtı twitter hesabından '400 vekil alınsaydı bunlar olmazdı' şeklinde sundu. Hürriyet Gazetesi'nin sitesinde yayınlanan haber tepkiler üzerine kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı.

HÜRRİYET YAZARI BEKİ'DEN GAZETESİNE 'ERDOĞAN'DAN ÖZÜR' ÇAĞRISI

Bugün "Bir kınama bir özeleştiri" başlıklı yazısında Akif Beki, bir yandan saldırıyı ve saldırganları yerden yere vururken, diğer yandan da Hürriyet'in internet sitesini "ciddi ve samimi" bir özeleştiri yapmaya davet etti.

İşte Beki'nin köşesinde yazdıklarından dikkat çeken bölümler:

Şiddet eylemi, şehir eşkıyalığı, vandalizm, kaba kuvvete başvurmak demokratik protesto biçimleri değildir. Kim, ne için, kime karşı yaparsa yapsın...

Hürriyet'in Twitter hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir sözünün yanlış aksettirildiğini, bilerek çarpıtıldığını düşünüyorsanız protesto edersiniz. Eleştirmek ve barışçıl tepki göstermek sonuna kadar hakkınızdır. Fakat kapı pencere kırmak, cam çerçeve indirmek, zorla gazete binasına girmek, taş ve sopa kullanmak bu hakka dahil değil.

"LAM'SIZ CİM'SİZ KINANACAK BİR SUÇTUR"

Hiçbir hata, hiçbir yanlış Hürriyet'in merkez binasına yönelik şiddet gösterisini haklı kılmaz, taşkınlığı mazur göstermez. Lam'sız, cim'siz kınanacak bir suçtur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür tepkilerle arasına daima mesafe koymuş, şiddet ve saldırganlığa tevessülü hiçbir şart altında aklına getirmemiş bir siyasi hareketten gelmekle övünürdü.

Haklıyken haksız duruma düşülmesi bir yana, AK Parti ve Erdoğan'a sahip çıkmak adına gerçekleştirilmiş olması bu açıdan da bir ilktir, ayrı bir talihsizliktir.

"HÜRRİYET'İN SAMİMİ VE CİDDİ BİR ÖZELEŞTİRİ YAPMASI GEREKTİĞİ AÇIK"

AK Parti'den ve Cumhurbaşkanlığı'ndan bu saldırıyı tasvip etmediklerine dair bir kınama mesajı beklemek doğaldır. Bununla birlikte de samimi ve ciddi bir özeleştiri yapması gerektiği açık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 milletvekili alınsa durum farklı olurdu' minvalli sözlerini, yanlış veya yersiz bulabilir, eleştirel yaklaşabilirsiniz.

Fakat bağlamı değişikken alaka kurup Dağlıca için yapılmış bir açıklama gibi yansıtmak, salt habercilik refleksiyle izah edilemez.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hürriyet yazarından gazetesine 'Erdoğan' çağrısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • 16spor 09 Eylül 2015 15:39 herkes bir bilir kişi,kula kulluk etmek dinimizce haram zaten, cumhurbaşkanımız bu ülkede en çok sevilen yaşayan bir kişi,ister kabul edin ister etmeyin,şimdi çıksam ideolojinin sahibine veya fikirlerine bir iki laf etsem bu seferde senin gibiler ayağı kalkıyor,yok birbirimizden farkımız hepimiz aynıyız ,bırakalıım bu en iyi benim ayaklarını .

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Akif Beki
AKİF BEKİ KİMDİR?

Akif Beki, 2 Temmuz 1971'de Bingöl'de doğdu. Yüksek tahsilini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda yaptı. Üniversiteye başladığ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro