eposta yazdır zoom+ zoom-

Hulusi Akar'dan ABD temsilcisi ile kritik görüşme!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'i makamında kabul etti. Genel olarak Suriye konusunun ele alındığı görüşmede Fırat’ın doğusu, İdlib ve Münbiç’te yaşanan son dönemdeki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-12-2018 00:11 - Güncelleme: 08-12-2018 00:21

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile Suriye'deki gelişmeleri görüştü.

Suriye konusunun ele alındığı görüşmede; Fırat'ın doğusu, İdlib ve Menbiç'teki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

"SONLANDIRIN VE VAZGEÇİN"

Bakan Hulusi Akar'ın makamında gerçekleşen görüşmenin ardından yazılı açıklama yapıldı.

Ankara'daki ABD ve Türkiye'nin Suriye toplantısında alınan kararlar

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Bakan Akar'ın ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'e, Türkiye'nin, uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerinin korunması konusundaki kararlılığı, ABD'nin terör örgütü YPG/PKK ile ilişkisini sonlandırması konusunda Türkiye'nin haklı beklentisi, gözlem noktalarından vazgeçilmesi ve Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoru oluşmasına asla müsaade edilmeyeceği hususlarının tekraren ifade edildiği belirtildi.

İBRAHİM KALIN - JAMES JEFFREY GÖRÜŞMESİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, ABD Dışişleri Bakanlığı Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey’i kabul etti.

Görüşmede Münbiç yol haritasının ivedilikle uygulanması konusunda mutabakata varıldı ve yıl sonuna kadar somut bir ilerleme sağlamanın önemi kaydedildi. Münbiç yol haritasında izlenen işbirliğinin Fırat’ın doğusunda kalan diğer alanlarda da uygulanması için ortak çalışma yapılması gündeme geldi.

Geçen ay İstanbul’da düzenlenen Suriye Dörtlü Zirvesi’ndeki başarının vurgulandığı görüşmede Suriye konulu işbirliği toplantıların sıklığının arttırılması gereği ifade edildi. Suriye’de siyasi sürecin hızlandırılması ve kalıcı çözüm için gerekli zeminin oluşturulması konusunda fikir birliği ortaya konuldu.

Görüşmede Türkiye’nin terör örgütü PYD/YPG konusundaki net duruşu ifade edilirken, Türkiye sınırında hiçbir terör unsurunun varlığına müsaade edilmeyeceği kararlılıkla vurgulandı. Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması konusundaki hassasiyet de yinelendi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hulusi Akar'dan ABD temsilcisi ile kritik görüşme! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • yaşar 08 Aralık 2018 10:18 sayın içişleri bakanım bu soytarıların hiçbir kelimesine inanmayın bu soytarı orduları abd-ab-israil siyonistlerin yahudilerin tek kelimesine dahi inanmayın bu soytarı grup dünyanın en başta terörü destekleyen azılı haydutlardır.orta doğunun rahat etmemesi kardeşi kardeşine terör estirerek kanla beslenen bir terörüst grup,turlar bunların insanlıklahiç bir alakaları olmayan yannızca dünyada yer altı zenginliklerini kendi çikarları için kullanmak için ülkeleri birbirine düşürüp sonradan hesapta onların kurtarıcıları olarak o ülkeye giriyor ve sonrasıda görülen köy kılavuz istemez yemeye başlıyor kanlarını içmeye başlıyor bu yezit siyonist ordularına karşı her daim akıllı olmak ve güçlü olmak şart ne kadar güçlü olursak o kadar,da bu şeytanlara akıllı oluruz bunlara inanmadan kendi inandığımız gibi yaşamaya devam ederiz ama iman gücü şartla yaşamak su uyur düşman uyumaz nidalarıyla yaşamaya devam edelim allah müslüman türk ulusunu korusun ve güçlü eylesin amin.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Hulusi Akar
HULUSİ AKAR KİMDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 29. Genelkurmay Başkanı'yken apoletlerini çıkararak Milli Savunma Bakanı olan Hulusi Akar aslen nereli, kaç yaşında eşi Şule Akar ve çocukları hakkında neler biliniyor? Hulusi Akar'ın sıradışı pro

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro