eposta yazdır zoom+ zoom-

Hulusi Akar'dan 2 askerle ilgili açıklama

Hulusi Akar'dan 2 askerle ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın 2 Türk askerini serbest bırakmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 19:58 - Güncelleme: 11-09-2018 00:15

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın hududu yanlışlıkla geçen iki askeri bırakmasına ilişkin yaptığı açıklamada, Tarafların göstermiş olduğu olumlu ve yapıcı yaklaşımın, iyi komşuluk ilişkileri noktasında güzel bir örnek teşkil ettiğini ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Akar, Afganistan Milli Günü dolayısıyla verilen resepsiyona gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, yasa dışı göçle mücadele kapsamında görevli iki askerin sehven hududu geçmesinin ardından alıkonulduğu Yunan makamlarınca serbest bırakılmasına yönelik sorusu üzerine Bakan Akar, şunları kaydetti:

"HUDUTTA YASA DIŞI GÖÇÜN ÖNLENMESİ İÇİN MÜCADELE VAR"

"Hudutta yasa dışı göçün önlenmesine yönelik varılan mutabakatlar çerçevesinde bir mücadele var orada. O mücadele sırasında bir olay meydana geldi. İki askerimiz Yunan makamları tarafından orada alıkonuldu. Daha sonra yapılan temaslar, görüşmeler çerçevesinde Yunanistan Savunma Bakanı (Panos) Kammenos ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda oldukça kısa bir süre sonra iki askerimiz Türk makamlarına verildiler. Burada iki tarafın, tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşım iyi komşuluk ilişkilerinin güzel bir örneğini teşkil etti. Bu çerçevede bu olayın kısa sürede çözülmesi bakımından, iyi komşuluk ilişkilerine güzel bir örnek vermesi bakımından katkısı olanlara teşekkür ediyorum."

İDLİB KONUSU

İdlib'teki son durumla ilgili sorulara karşısında da Bakan Hulusi Akarşu ifadeleri kullandı: Ateşkes düzeninin mutlaka devam etmesini, sürdürülmesini istiyoruz.

Karadan, havadan yapılan tüm saldırıların bir an önce durdurularak bölgedeki ateşkesin, istikrarın sağlanması en önemli gayretimizdir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hulusi Akar'dan 2 askerle ilgili açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Esirlermiydi 11 Eylül 2018 02:37 Yunanlilar iki turk askerini mi esir almislar... esirlermiydi askerler

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro