eposta yazdır zoom+ zoom-

Hükümetten Adil Öksüz açıklaması!

Hükümetten Adil Öksüz açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, canlı yayınında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı. Kurtulmuş Adil Öksüz'ün ABD'de görülen eşi ve kayın biraderine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-06-2018 17:39 - Güncelleme: 15-06-2018 00:15

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün eşi ve kayın biraderinin ABD'de görüntülenmesine ilişkin açıklamada bulundu. Kurtulmuş, ''Demokrasiye inanan bir ülkenin mutlaka bu FETÖ mensuplarını, hele Adil Öksüz gibi birini bir an evvel iade etmesi lazım.'' dedi.

FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün ailesinin ABD'de görüntülenmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, "Seçim ile FETÖ'ye karşı operasyonları birbirinden ayırt etmek lazım. Almanya ile ABD ile ya da bir başka müttefikimiz olan ülke ile geçmişimiz var. Bırakın müttefik olmayı herhangi bir şekilde demokrasiye inanan bir ülkenin mutlaka bu FETÖ mensuplarını, hele Adil Öksüz gibi birini bir an evvel iade etmesi lazım. Oralarda barındırmaları kabul edilebilir bir şey değil. Empati yapsınlar. Diyelim Almanya'da hükümeti yıkmak isteyen kişiyi biz ülkemizde barındırsak, aynı şekilde ABD'de hükümeti yıkmak isteyen kişiyi barındırmaya çalışsak... Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hiçbir hukuka sığmaz. Bu ülkelerden beklentimiz bir an önce iade etmeleri" diye konuştu.

İşte Adil Öksüz'ün eşi! İlk kez orada görüntülendi


Muhalefetin FETÖ elebaşının iade süreciyle ilgili eleştirilerine yanıt veren Kurtulmuş, "İlk günden itibaren başta Feto'nun kendisi olmak üzere iade ile ilgili dosyaları Türkiye vaktinde göndermiştir" dedi.

İade taleplerinin zamanında yapıldığını kaydeden Kurtulmuş, "Davaların her birinde Feto'nun bir numaralı sanık olarak yargılandığı davalar var, müebbet hapis aldığı sonuçlar var. İlgili ülkelere iletmiş olduk. Bunların sonuçlanması gerekirdi" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hükümetten Adil Öksüz açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Karamamba 15 Haziran 2018 02:03 İpini çekebiliyormusun mesele burada yok yapamıyorsan darısı yeni öksüz kahvelerin başına, adamın ailesi ABD Newjersey eyaletinde villa ve araç tahsis edilmiş ultra lüx hayata devam gavur kendi haininin kellesini anında koparırken bizim haine prenses muamelesi ile ağırlıyor görüntüleri düştü yeni

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro